Content

Newsy

Dotacje i dopłaty, Z kraju

Dobiega końca nabór na wsparcie na budowę i modernizację dróg z PROW 2014-2020

Data2016-04-10 Ilość wyświetleń1286 wyświetleń
dodaj
do ulubionych
usuń
z ulubionych
upload/newsy/1439/droga4_big.jpg
Na obszarach wiejskich w dalszym ciągu wiele kilometrów dróg wymaga budowy i modernizacji
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na latach 2014-2020 to nie tylko dopłaty i działania dla rolników indywidualnych i grup producentów rolnych. W ramach nowego PROW o wsparcie na rozwój i poprawę infrastruktury starać się mogą również jednostki samorządu terytorialnego.

Jak już informowaliśmy w 7 województwach rozpoczął się już nabór wniosków o pomoc na scalenie gruntów. Ponadto, gminy i powiaty w całej Polsce ubiegają się o pomoc na budowę lub modernizację dróg lokalnych. Do 3 kwietnia złożyły one ponad 3,4 tys. wniosków o taką pomoc, w których wnioskują o przyznanie 3,94 mld zł wsparcia.

W 12 województwach nabór na budowę lub modernizację dróg lokalnych już zakończono. Jeszcze przez parę dni wnioski na to działanie można składać w Urzędach Marszałkowskich w województwie pomorskim i wielkopolskim, gdzie nabór zakończy się odpowiednio: 15 i 16 kwietnia 2016 r. Z kolei 28 kwietnia br. dobiegnie końca przyjmowane wniosków w woj. łódzkim. W przyszłym miesiącu, jako ostatni, rozpocznie się nabór w woj. małopolskim, gdzie potrwa on od 4 maja do 6 czerwca br.

Pomoc na budowę lub modernizację dróg lokalnych przyznawana jest w ramach poddziałania "Inwestycje związane z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii". Działanie to wdrażane jest przez Urzędy Marszałkowskie, a nadzór nad nim sprawuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która pełni również rolę Agencji Płatniczej. W całym budżecie PROW na lata 2014-2020 na ten cel zarezerwowano 335 762 655 euro, które podzielono na poszczególne województwa.

Nie zapominaj o biologicznych właściwościach gleby

Przypomnijmy, iż według wstępnego harmonogramu ARiMR w czerwcu br. powinien zostać uruchomiony nabór na "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność", a także "Wsparcie działań informacyjnych i promocyjnych realizowanych przez grupy producentów na rynku wewnętrznym". W lipcu br. mają ruszyć natomiast "Przetwórstwo i marketing produktów rolnych” oraz "Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów".
 

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Nie był pomocny
Był średnio pomocny
Był pomocny
Był bardzo pomocny

Tagi

Ekspert nawozy.eu

Masz pytanie dotyczące nawozów lub nawożenia? Szukasz porady?


*pola wymagane
doradca nawozy.eu

doradca nawozy.eu


Zapytaj eksperta

Porady ekspertów

Dotacje i dopłaty

upload/art/1066/brodowska-marzena-news-01-09-2019r

Nawet do 100 tysięcy dofinansowania na inwestycje nawadniania w gospodarstwie rolnym

Przez ostatnie lata w wielu rejonach Polski rolnicy borykali się z deficytem wody, szczególnie w uprawach roślin bardzo intensywnych.

Dotacje i dopłaty
upload/art/1073/brodowska-marzena-news-foto-15-09-2019r

Dotacje dla rolników poszkodowanych przez suszę i inne klęski żywiołowe

Rządowe wsparcie będzie przysługiwać rolnikom, którzy ponieśli w 2019 roku straty w uprawach z powodu suszy, huraganu, gradu, deszczu nawalnego, przymrozków wiosennych lub powodzi.

Dotacje i dopłaty
upload/art/1117/news-1_1

Dopłaty do kwalifikowanego materiału siewnego - nabór wniosków od 25 maja

Kwalifikowany materiał siewny zapewnia wysokie plony oraz dobrą jakość zarówno pod względem czystości jak i zdolności kiełkowania.

Dotacje i dopłaty
upload/art/1072/img-1161

Dopłata do wapna przy pH gleby ≤ 5,5

Wnioski w ramach „Ogólnopolskiego programu regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie” można składać od 1 sierpnia br. Program dotyczy dofinansowania zakupu wapna przez rolników.

Dotacje i dopłaty

nawozy.eu polecają

charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania

Owies
poniedziałek, 10 Styczeń 2022
Ikonka Owies
+2,3%
939
/images/notowania/box/wzrost.png
na targowiskach
upload/nawozenie/15/zyto_medium.jpg
Nawożenie upraw

Żyto
Wytrzymuje mrozy do -25ºC bez okrywy śnieżnej
Górzyca
piątek, 21 Styczeń 2022
0°C
-2°C
min
3°C
max
0