Content

Newsy

Dotacje i dopłaty, Z kraju

Dobiega końca nabór wniosków na "Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach OSN"

Data2016-03-08 Ilość wyświetleń1276 wyświetleń
dodaj
do ulubionych
usuń
z ulubionych
upload/newsy/1372/ziemia-pole5_big.jpg
W dniu 10 marca mija termin na złożenie wniosków na "Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach OSN". Jeszcze przez dwa dni rolnicy, których gospodarstwa położone są na Obszarach Szczególnie Narażonych, mogą zatem składać wnioski o wsparcie inwestycji, których głównym celem jest ograniczenie przedostawania się do środowiska naturalnego związków azotu pochodzenia rolniczego.

Pomoc realizowana jest w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych" finansowanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Ze wsparcia mogą skorzystać rolnicy, których przynajmniej część pól położona jest na terenach uznanych, nie wcześniej niż 1 maja 2012 r., za obszary OSN. Ponadto, warunkiem skorzystania z pomocy jest prowadzenie produkcji zwierzęcej z wyłączeniem: chowu i hodowli ryb oraz chowu lub hodowli drobiu powyżej 40 000 stanowisk lub chowu lub hodowli świń powyżej 2000 stanowisk dla świń o wadze ponad 30 kg lub 750 stanowisk dla macior.

Wsparcie na "Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach OSN" przyznawane jest na inwestycje związane z  dostosowaniem gospodarstwa do wymagań określonych w programie działań wprowadzonym dla danego OSN, dotyczących warunków przechowywania: nawozów naturalnych wyprodukowanych w gospodarstwie lub pasz soczystych. Po za tym można również uzyskać dofinansowanie na doposażenie gospodarstwa w urządzenia do aplikowania nawozów naturalnych. Wsparcie można uzyskać m.in. na budowę lub przebudowę płyt obornikowych, zbiorników do przechowywania gnojówki lub gnojowicy, czy zbiorników lub płyt do przechowywania pasz soczystych, zakup niektórych typów aplikatorów nawozów naturalnych w postaci płynnej, wozów asenizacyjnych oraz rozrzutników obornika i kompostu.

Maksymalna wielkość wsparcia na inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach OSN wynosi 50 tys. zł, przy czym dofinansowanie wynosi 50% poniesionych kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia (lub 60% w przypadku młodych rolników).

Wioski o przyznanie pomocy można złożyć osobiście lub przez upoważnioną osobę w oddziale regionalnym ARiMR właściwym ze względu na miejsce realizacji operacji. Możliwe jest również złożenie wniosku za pośrednictwem biura powiatowego ARiMR, należącego do oddziału regionalnego właściwego ze względu na miejsce realizacji operacji. Wniosek można także nadesłać przesyłką rejestrowaną, nadaną w placówce Poczty Polskiej.

Złożone wnioski zostaną poddane ocenie punktowej. Oceniana będzie m.in. liczba zwierząt w gospodarstwie, udział kosztów kwalifikowanych poniesionych w całości kosztów kwalifikowanych operacji. Na dodatkowe punkty mogą liczyć młodzi rolnicy. Informacja o kolejności przysługiwania pomocy osobno w województwie mazowieckim i w pozostałych województwach zostanie podana nie później niż w terminie 50 dni od dnia upływu terminu składania wniosków.
 

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Nie był pomocny
Był średnio pomocny
Był pomocny
Był bardzo pomocny

Tagi

Ekspert nawozy.eu

Masz pytanie dotyczące tego artykułu? Szukasz porady?

Ilość pytań do ekspertów, które możesz jeszcze zadać w tym miesiącu: 2
*pola wymagane
doradca nawozy.eu

doradca nawozy.eu


Zapytaj eksperta

Porady ekspertów

Dotacje i dopłaty

upload/art/1117/news-1_1

Dopłaty do kwalifikowanego materiału siewnego - nabór wniosków od 25 maja

Kwalifikowany materiał siewny zapewnia wysokie plony oraz dobrą jakość zarówno pod względem czystości jak i zdolności kiełkowania.

Dotacje i dopłaty
upload/art/1066/brodowska-marzena-news-01-09-2019r

Nawet do 100 tysięcy dofinansowania na inwestycje nawadniania w gospodarstwie rolnym

Przez ostatnie lata w wielu rejonach Polski rolnicy borykali się z deficytem wody, szczególnie w uprawach roślin bardzo intensywnych.

Dotacje i dopłaty
upload/art/1073/brodowska-marzena-news-foto-15-09-2019r

Dotacje dla rolników poszkodowanych przez suszę i inne klęski żywiołowe

Rządowe wsparcie będzie przysługiwać rolnikom, którzy ponieśli w 2019 roku straty w uprawach z powodu suszy, huraganu, gradu, deszczu nawalnego, przymrozków wiosennych lub powodzi.

Dotacje i dopłaty
upload/art/1072/img-1161

Dopłata do wapna przy pH gleby ≤ 5,5

Wnioski w ramach „Ogólnopolskiego programu regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie” można składać od 1 sierpnia br. Program dotyczy dofinansowania zakupu wapna przez rolników.

Dotacje i dopłaty

nawozy.eu polecają

charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania

Owies
piątek, 2 Lipiec 2021
Ikonka Owies
+0,3%
730
/images/notowania/box/wzrost.png
na targowiskach
upload/nawozenie/13/pszenica-ozima_1_medium.jpg
Nawożenie upraw

Pszenica ozima
Pszenica ozima ma dość duże wymagania cieplne podczas całego okresu wegetacji
Żnin
niedziela, 25 Lipiec 2021
21°C
16°C
min
27°C
max
Najciekawsze informacje z serwisu nawozy.eu na Twojej skrzynce pocztowej.
Proszę wpisać poprawny adres e-mail.
Proszę zalogować się na swoje konto i zmienić ustawienia newslettera.
Potwierdź zapisanie się do newslettera klikając w link w wiadomości wysłanej na Twój adres e-mail.
Nieznany błąd, spróbuj ponownie za chwilę.
Proszę zaznaczyć zgodę.
0
Najciekawsze informacje z serwisu nawozy.eu na Twojej skrzynce pocztowej.
Proszę wpisać poprawny adres e-mail.
Proszę zalogować się na swoje konto i zmienić ustawienia newslettera.

Potwierdź zapisanie się do newslettera klikając w link w wiadomości wysłanej na Twój adres e-mail.
Nieznany błąd, spróbuj ponownie za chwilę.
Proszę zaznaczyć zgodę.