Content

Newsy

Dotacje i dopłaty, Z kraju

Już niedługo nabór wniosków PROW 2014-2020

Data2018-09-29 Ilość wyświetleń1130 wyświetleń
dodaj
do ulubionych
usuń
z ulubionych
upload/newsy/3258/banknotes-1395274-1280_big.jpg
Nabór wniosków w ramach płatności na rzecz rolników kwalifikujących się do systemu dla małych gospodarstw, którzy trwale przekazali swoje gospodarstwo innemu rolnikowi będzie miał miejsce w okresie od 28 września do 27 października bieżącego roku, a w okresie od 15 października do 13 listopada tego roku będzie można składać wnioski na pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich.

O dofinansowanie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej może się starać rolnik, jego małżonek lub domownik podlegający pełnemu ubezpieczeniu społecznemu bez przerwy przynajmniej przez 12 miesięcy.

Za to w przypadku płatności na rzecz rolników kwalifikujących się do systemu dla małych gospodarstw, którzy trwale przekazali swoje gospodarstwo innemu rolnikowi może skorzystać nie tylko beneficjent, ale również jego małżonek wyłącznie wtedy gdy nie ma ustalonej rozdzielności majątkowej.

Dowiedz się więcej o jęczmieniu ozimym

Tutaj pomoc finansową może uzyskać osoba, która w ciągu 24 miesięcy przed dniem złożenia wniosku nie widniała w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej albo ewidencji prowadzonej przez jednostkę samorządu terytorialnego prowadzącej szkoły i placówki publiczne. Poza tym nie może być wspólnikiem spółki wpisanej do Krajowego Rejestru Sądowego.

Innym  wyznacznikiem jest praca w gospodarstwie znajdującego się w Polsce na terenie gminy wiejskiej, wiejsko-miejskiej czy miejskiej, ale liczącej poniżej 5 tys. mieszkańców. Ponadto rolnik, jego małżonek, współposiadacz gospodarstwa ma przyznaną jednolitą płatność obszarową. Jednakże te wymagania nie odnoszą się do osób korzystających z płatności na rzecz rolników kwalifikujących się do systemu dla małych gospodarstw, którzy trwale przekazali swoje gospodarstwo innemu rolnikowi.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Nie był pomocny
Był średnio pomocny
Był pomocny
Był bardzo pomocny

Tagi

Ekspert nawozy.eu

Masz pytanie dotyczące nawozów lub nawożenia? Szukasz porady?


*pola wymagane
doradca nawozy.eu

doradca nawozy.eu


Zapytaj eksperta

Porady ekspertów

Dotacje i dopłaty

upload/art/1066/brodowska-marzena-news-01-09-2019r

Nawet do 100 tysięcy dofinansowania na inwestycje nawadniania w gospodarstwie rolnym

Przez ostatnie lata w wielu rejonach Polski rolnicy borykali się z deficytem wody, szczególnie w uprawach roślin bardzo intensywnych.

Dotacje i dopłaty
upload/art/1073/brodowska-marzena-news-foto-15-09-2019r

Dotacje dla rolników poszkodowanych przez suszę i inne klęski żywiołowe

Rządowe wsparcie będzie przysługiwać rolnikom, którzy ponieśli w 2019 roku straty w uprawach z powodu suszy, huraganu, gradu, deszczu nawalnego, przymrozków wiosennych lub powodzi.

Dotacje i dopłaty
upload/art/1072/img-1161

Dopłata do wapna przy pH gleby ≤ 5,5

Wnioski w ramach „Ogólnopolskiego programu regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie” można składać od 1 sierpnia br. Program dotyczy dofinansowania zakupu wapna przez rolników.

Dotacje i dopłaty
upload/art/1117/news-1_1

Dopłaty do kwalifikowanego materiału siewnego - nabór wniosków od 25 maja

Kwalifikowany materiał siewny zapewnia wysokie plony oraz dobrą jakość zarówno pod względem czystości jak i zdolności kiełkowania.

Dotacje i dopłaty

nawozy.eu polecają

charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania

Żyto
poniedziałek, 10 Styczeń 2022
Ikonka Żyto
+4,5%
964
/images/notowania/box/wzrost.png
na targowiskach
upload/nawozenie/17/jeczmien-jary_medium.jpg
Nawożenie upraw

Jęczmień jary
W warunkach dobrych gleb żytnich daje wyższy i o lepszej wartości paszowej plon jak żyto
Wierzbinek
wtorek, 25 Styczeń 2022
1°C
1°C
min
2°C
max
0