Content

Newsy

Dotacje i dopłaty, Z kraju

Młody rolnik ruszy w kwietniu

Data2017-03-28 Ilość wyświetleń1345 wyświetleń
dodaj
do ulubionych
usuń
z ulubionych
upload/newsy/2145/gospodarstwo-wies-pole-ciagnik-big_big.jpg
Premie w wysokości 100 tys. zł będą musiały zostać przeznaczone na inwestycje związane z działalnością rolniczą lub przygotowaniem do sprzedaży produktów rolnych wytwarzanych w swoim gospodarstwie
W dniu 27 kwietnia 2017 roku rozpocznie się nabór wniosków dla młodych rolników. Gospodarze będą mogli składać dokumenty przez niemal miesiąc, bo do 26 maja br. Wsparcie finansowane jest z budżetu PROW 2014-2020.

Wnioski o pomoc powinny zostać złożone, osobiście, przez upoważnioną osobę lub wysłane rejestrowaną przesyłką pocztową nadaną w placówce Poczty Polskiej, w Oddziałach Regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Ze wsparcia mogą skorzystać osoby, które nie ukończyły jeszcze 40 roku życia oraz posiadające odpowiednie kwalifikacje zawodowe. W przypadku ich braku rolnik zobowiązany jest do ich uzupełnienia w ciągu 3 lat od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy. Kolejnym z warunków jest konieczność posiadania gospodarstwa rolnego, jednak nie dłużej niż przez 1,5 roku przed dniem złożenia wniosku o przyznanie pomocy, o powierzchni co najmniej 1 ha. Warto również pamiętać, iż w wyniku uzyskanej premii w wysokości 100 tys. zł. wielkość ekonomiczna (SO) gospodarstwa rolnego będzie musiała mieścić się w przedziale od 13 tysięcy euro do 150 tysięcy euro.

Następny wymóg związany jest z powierzchnią użytków rolnych w gospodarstwie rolnym, która musi być co najmniej równa średniej krajowej. Z kolei w województwach, gdzie średnia powierzchnia jest niższa niż krajowa, gospodarstwo musi charakteryzować się wielkością równą co najmniej średniej wojewódzkiej. Maksymalny obszar gospodarstwa nie może być natomiast większy niż 300 hektarów. W tym miejscu należy także zaznaczyć, iż przynajmniej 70% wymaganej wielkości gospodarstwa musi stanowić przedmiot własności wnioskodawcy, użytkowania wieczystego lub dzierżawy z zasobu własności rolnej Skarbu Państwa albo jednostki samorządu terytorialnego.

O kolejności przysługiwania pomocy zadecyduje liczba uzyskanych punktów. Minimalna ich ilość, przy której może zostać udzielone wsparcie, wynosi 12 punktów.

Zaplanuj prace polowe z precyzyjną rolniczą prognozą pogody

Stutysięczne premie dla młodych rolników zostaną wypłacane w dwóch ratach. Pierwsza, w wysokości 80 tys. zł - w terminie 9 miesięcy od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy po realizacji warunków z zastrzeżeniem których została wydana decyzja. Druga, w wysokości 20 tys. zł - po realizacji biznesplanu. Jak wskazuje ARiMR, cała kwota 100 tys. zł będzie musiała zostać przeznaczona na inwestycje związane z działalnością rolniczą lub przygotowaniem do sprzedaży produktów rolnych wytwarzanych w swoim gospodarstwie. Co najmniej 70 tys. zł będzie musiało zostać przeznaczone na inwestycje w środki trwałe. Warto przypomnieć, iż z omawianej pomocy wyłączono inwestycje związane z chowem drobiu (poza produkcją ekologiczną), prowadzeniem plantacji roślin wieloletnich na cele energetyczne, a także z prowadzeniem niektórych działów specjalnych produkcji rolnej.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Nie był pomocny
Był średnio pomocny
Był pomocny
Był bardzo pomocny

Tagi

Ekspert nawozy.eu

Masz pytanie dotyczące tego artykułu? Szukasz porady?

Ilość pytań do ekspertów, które możesz jeszcze zadać w tym miesiącu: 2
*pola wymagane
doradca nawozy.eu

doradca nawozy.eu


Zapytaj eksperta

Porady ekspertów

Dotacje i dopłaty

upload/art/1073/brodowska-marzena-news-foto-15-09-2019r

Dotacje dla rolników poszkodowanych przez suszę i inne klęski żywiołowe

Rządowe wsparcie będzie przysługiwać rolnikom, którzy ponieśli w 2019 roku straty w uprawach z powodu suszy, huraganu, gradu, deszczu nawalnego, przymrozków wiosennych lub powodzi.

Dotacje i dopłaty
upload/art/1117/news-1_1

Dopłaty do kwalifikowanego materiału siewnego - nabór wniosków od 25 maja

Kwalifikowany materiał siewny zapewnia wysokie plony oraz dobrą jakość zarówno pod względem czystości jak i zdolności kiełkowania.

Dotacje i dopłaty
upload/art/1072/img-1161

Dopłata do wapna przy pH gleby ≤ 5,5

Wnioski w ramach „Ogólnopolskiego programu regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie” można składać od 1 sierpnia br. Program dotyczy dofinansowania zakupu wapna przez rolników.

Dotacje i dopłaty
upload/art/1066/brodowska-marzena-news-01-09-2019r

Nawet do 100 tysięcy dofinansowania na inwestycje nawadniania w gospodarstwie rolnym

Przez ostatnie lata w wielu rejonach Polski rolnicy borykali się z deficytem wody, szczególnie w uprawach roślin bardzo intensywnych.

Dotacje i dopłaty

nawozy.eu polecają

charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania

Jęczmień
czwartek, 8 Kwiecień 2021
Ikonka Jęczmień
+0,9%
861
/images/notowania/box/wzrost.png
na targowiskach
upload/nawozenie/15/zyto_medium.jpg
Nawożenie upraw

Żyto
Wytrzymuje mrozy do -25ºC bez okrywy śnieżnej
Braniewo
sobota, 17 Kwiecień 2021
7°C
6°C
min
8°C
max
Najciekawsze informacje z serwisu nawozy.eu na Twojej skrzynce pocztowej.
Proszę wpisać poprawny adres e-mail.
Proszę zalogować się na swoje konto i zmienić ustawienia newslettera.
Potwierdź zapisanie się do newslettera klikając w link w wiadomości wysłanej na Twój adres e-mail.
Nieznany błąd, spróbuj ponownie za chwilę.
Proszę zaznaczyć zgodę.
0
Najciekawsze informacje z serwisu nawozy.eu na Twojej skrzynce pocztowej.
Proszę wpisać poprawny adres e-mail.
Proszę zalogować się na swoje konto i zmienić ustawienia newslettera.

Potwierdź zapisanie się do newslettera klikając w link w wiadomości wysłanej na Twój adres e-mail.
Nieznany błąd, spróbuj ponownie za chwilę.
Proszę zaznaczyć zgodę.