Newsy

Dotacje i dopłaty, Z kraju

Niespełna dwa tygodnie na złożenie wniosku o zwrot podatku akcyzowego

Data2017-02-16 Ilość wyświetleń792 wyświetleń

Jeszcze przez niespełna dwa tygodnie można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Pierwszy nabór wniosków w 2017 r. zakończy się 28 lutego.

Od 1 do 28 lutego 2017 r. rolnicy mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta. Miejsce składania dokumentów zależy od położenia gruntów rolnych. Do wniosku powinno się dołączyć dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2016 r. do 31 stycznia 2017 r. w postaci faktur lub ich kopii.

W 2017 roku, tak jak w poprzednim roku, stawki zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego kształtują się na poziomie 1,00 zł/l. Całkowity limit zwrotu podatku akcyzowego wyniesie zatem: 86,00 zł * ilość ha użytków rolnych, a środki z tego tytułu zostaną przekazane producentom rolnym najpóźniej do końca kwietnia br.

Zajrzyj do rolniczej prognozy pogody

Przypomnijmy, iż w bieżącym roku rolnicy jeszcze raz będą mogli ubiegać się o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego. W sierpniu 2017 r. ruszy nabór wniosków za paliwo zakupione od 1 lutego do 31 lipca br. W tym przypadku wypłata pieniędzy nastąpi w październiku br.
 
W ubiegłym roku doszło do podniesienia stawki zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego o kwotę 0,05 zł/l. Pomimo to, zdaniem środowisk rolniczych wypłacane rolnikom środki powinny być co najmniej o 0,20 zł/l wyższe.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Nie był pomocny
Był średnio pomocny
Był pomocny
Był bardzo pomocny

Tagi

Ekspert nawozy.eu

Masz pytanie dotyczące tego artykułu? Szukasz porady?

Ilość pytań do ekspertów, które możesz jeszcze zadać w tym miesiącu: 2
*pola wymagane
doradca nawozy.eu

doradca nawozy.eu


Zapytaj eksperta

Porady ekspertów

Dotacje i dopłaty

W międzyplonie warto posiać mieszanki

Przed nami okres żniw, a zaraz po nich czas siewu poplonów. Zastanawiamy się jaki gatunek wysiać, tak aby zapewnić bioróżnorodność, zminimalizować straty składników pokarmowych poprzez erozję gleby

Dotacje i dopłaty

Skorzystaj z dopłat do materiału siewnego w 2016 r.

W okresie od 15 stycznia do 25 czerwca 2016 r. w Agencji Rynku Rolnego można składać wnioski o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany mającej charakter pomocy de minimis w rolnictwie.

Dotacje i dopłaty

Dofinansowanie inwestycji w gospodarstwach położonych na obszarach OSN

Już od 10 lutego 2016 roku rolnicy prowadzący produkcję zwierzęcą (z wyłączeniem chowu i hodowli ryb oraz chowu i hodowli drobiu, powyżej 40 tys. stanowisk

Dotacje i dopłaty

Nowe działania w ramach PROW

W 2015 roku zostaną uruchomione kolejne działania (co najmniej 9) w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW). W nowej perspektywie finansowej – 2014-2020 przeznaczono na ten program w Polsce 13,5 mld euro (środki unijne i krajowe).

Dotacje i dopłaty

nawozy.eu polecają

charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania

 
Pszenżyto
czwartek, 25 Maj 2017
+1,9%
664
na targowiskach
Nawożenie upraw

Sady
Do rodziny różowatych należą: brzoskwinia, czereśnia, grusza, jabłoń, morela, śliwa i wiśnia
Pyrzyce
wtorek, 30 Maj 2017
intensywne opady przelotne
21°C
13°C
min
30°C
max