Newsy

Dotacje i dopłaty, Z kraju

Niespełna dwa tygodnie na złożenie wniosku o zwrot podatku akcyzowego

Data10 dni temu Ilość wyświetleń591 wyświetleń

Jeszcze przez niespełna dwa tygodnie można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Pierwszy nabór wniosków w 2017 r. zakończy się 28 lutego.

Od 1 do 28 lutego 2017 r. rolnicy mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta. Miejsce składania dokumentów zależy od położenia gruntów rolnych. Do wniosku powinno się dołączyć dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2016 r. do 31 stycznia 2017 r. w postaci faktur lub ich kopii.

W 2017 roku, tak jak w poprzednim roku, stawki zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego kształtują się na poziomie 1,00 zł/l. Całkowity limit zwrotu podatku akcyzowego wyniesie zatem: 86,00 zł * ilość ha użytków rolnych, a środki z tego tytułu zostaną przekazane producentom rolnym najpóźniej do końca kwietnia br.

Zajrzyj do rolniczej prognozy pogody

Przypomnijmy, iż w bieżącym roku rolnicy jeszcze raz będą mogli ubiegać się o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego. W sierpniu 2017 r. ruszy nabór wniosków za paliwo zakupione od 1 lutego do 31 lipca br. W tym przypadku wypłata pieniędzy nastąpi w październiku br.
 
W ubiegłym roku doszło do podniesienia stawki zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego o kwotę 0,05 zł/l. Pomimo to, zdaniem środowisk rolniczych wypłacane rolnikom środki powinny być co najmniej o 0,20 zł/l wyższe.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Nie był pomocny
Był średnio pomocny
Był pomocny
Był bardzo pomocny

Tagi

Ekspert nawozy.eu

Masz pytanie dotyczące tego artykułu? Szukasz porady?

Ilość pytań do ekspertów, które możesz jeszcze zadać w tym miesiącu: 2
*pola wymagane
doradca nawozy.eu

doradca nawozy.eu


Zapytaj eksperta

Porady ekspertów

Dotacje i dopłaty

Wysiewamy plony wtóre

Ze względu na dopłaty unijne, rolnicy coraz częściej decydują się na uprawę poplonów ozimych. Aby uzyskać zadowalające plony zielonki, zbiór ich przeprowadzany jest w III dekadzie kwietnia lub nawet w maju.

Dotacje i dopłaty

Rolnicy będą mogli sprzedawać swoje wyroby

Dnia 05.05.2015 roku Prezydent RP Bronisław Komorowski podpisał nowelę ustawy o podatku PIT, która dotyczy tzw. sprzedaży bezpośredniej.

Dotacje i dopłaty

Pomoc dla rolników poszkodowanych przez klęski żywiołowe

Czas na składanie wniosków o pomoc dla gospodarstw dotkniętych przez klęski żywiołowe.

Dotacje i dopłaty

Trwa wypłata dopłat bezpośrednich za 2013 r.

W ramach dopłat bezpośrednich za 2013 rok do 6 lutego br. do blisko 891 tys. rolników trafiło ponad 7,2 mld zł. Zgodnie z unijnymi przepisami ARiMR rozpoczęła wypłatę tych dopłat od 2 grudnia ubiegłego roku, a zakończy je do 30 czerwca 2014 r.

Dotacje i dopłaty

nawozy.eu polecają

charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania

 
Owies
czwartek, 23 Luty 2017
+0,8%
587
na targowiskach
Nawożenie upraw

Jęczmień jary
W warunkach dobrych gleb żytnich daje wyższy i o lepszej wartości paszowej plon jak żyto
Strużyna
niedziela, 26 Luty 2017
niewielki śnieg/deszcz
2°C
-1°C
min
5°C
max