Content

Newsy

Dotacje i dopłaty, Z kraju

Poznaliśmy kolejność przysługiwania pomocy rolnikom poszkodowanym w wyniku klęsk żywiołowych

Data2017-03-07 Ilość wyświetleń1267 wyświetleń
dodaj
do ulubionych
usuń
z ulubionych
upload/newsy/2104/woda-pole-nawozy-eu_big.jpg
W okresie od 27 grudnia 2016 r. do 25 stycznia 2017 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prowadziła nabór wniosków o przyznanie pomocy na operacje typu "Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej". W dniu 6 marca br. poznaliśmy kolejność przysługiwania wsparcia rolnikom.

Nabór wniosków o przyznanie pomocy na operacje typu "Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej" odbywał się w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji w odtwarzanie gruntów rolnych i przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof" finansowanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Złożone przez gospodarzy wnioski zostały poddane ocenie punktowej. O liczbie otrzymanych punktów decydowały m.in. wysokość szkód w relacji do zniszczonych lub uszkodzonych składników gospodarstwa oraz procentowa wysokość szkód w produkcji rolnej. Na dodatkowe punkty mogli liczyć plantatorzy chmielu oraz sadownicy. Na tej podstawie sporządzono dwie listy, w których określono kolejność przysługiwania pomocy:
  • Sprawdź kolejność przysługiwania pomocy na operacje typu „Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej” w województwie mazowieckim – otwórz – po kliknięciu otworzy się arkusz kalkulacyjny ze strony ARiMR
  • Zobacz kolejność przysługiwania pomocy na operacje typu „Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej” razem w pozostałych województwach - otwórz - po kliknięciu otworzy się arkusz kalkulacyjny ze strony ARiMR
Jak wskazuje ARiMR, powyższe listy będą aktualizowane nie rzadziej niż co 20 dni. Możliwe jest bowiem, że zmianie ulegną dane mające wpływ na ustalenie kolejności przysługiwania pomocy, co będzie oznaczać objęcie nią osób znajdujących się obecnie na dalszych pozycjach. Na listach wymieniono też wnioski, którym przyznano mniej niż 2 punkty.
 

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Nie był pomocny
Był średnio pomocny
Był pomocny
Był bardzo pomocny

Tagi

Ekspert nawozy.eu

Masz pytanie dotyczące nawozów lub nawożenia? Szukasz porady?


*pola wymagane
doradca nawozy.eu

doradca nawozy.eu


Zapytaj eksperta

Porady ekspertów

Dotacje i dopłaty

upload/art/1072/img-1161

Dopłata do wapna przy pH gleby ≤ 5,5

Wnioski w ramach „Ogólnopolskiego programu regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie” można składać od 1 sierpnia br. Program dotyczy dofinansowania zakupu wapna przez rolników.

Dotacje i dopłaty
upload/art/1066/brodowska-marzena-news-01-09-2019r

Nawet do 100 tysięcy dofinansowania na inwestycje nawadniania w gospodarstwie rolnym

Przez ostatnie lata w wielu rejonach Polski rolnicy borykali się z deficytem wody, szczególnie w uprawach roślin bardzo intensywnych.

Dotacje i dopłaty
upload/art/1073/brodowska-marzena-news-foto-15-09-2019r

Dotacje dla rolników poszkodowanych przez suszę i inne klęski żywiołowe

Rządowe wsparcie będzie przysługiwać rolnikom, którzy ponieśli w 2019 roku straty w uprawach z powodu suszy, huraganu, gradu, deszczu nawalnego, przymrozków wiosennych lub powodzi.

Dotacje i dopłaty
upload/art/1117/news-1_1

Dopłaty do kwalifikowanego materiału siewnego - nabór wniosków od 25 maja

Kwalifikowany materiał siewny zapewnia wysokie plony oraz dobrą jakość zarówno pod względem czystości jak i zdolności kiełkowania.

Dotacje i dopłaty

nawozy.eu polecają

charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania

Żyto
piątek, 5 Listopad 2021
Ikonka Żyto
+2%
803
/images/notowania/box/wzrost.png
na targowiskach
upload/nawozenie/15/zyto_medium.jpg
Nawożenie upraw

Żyto
Wytrzymuje mrozy do -25ºC bez okrywy śnieżnej
Budzyń
czwartek, 2 Grudzień 2021
3°C
-1°C
min
7°C
max
0