Content
Newsy
Dotacje i dopłaty, Ze świata, Nawozy
Rząd indyjski ogłosił poziomy dotacji do mocznika


do ulubionych
z ulubionych

Zapowiedzi te przedstawił minister finansów Arun Jaitley w ramach pierwszego budżetu państwa ogłoszonego przez nowo wybrany rząd Narendra Modi.
Suma środków przeznaczonych na subsydiowanie nawozów na bieżący rok obrotowy pozostanie zgodna z ogłoszoną w lutym - w przejściowym budżecie - i kształtować się będzie na poziomie USD 12,14 mld (INR729,70mld).
Z ogólnej puli subsydiów ok. USD 2,05 mld (INR123mld) przeznaczone jest na wsparcie importu mocznika, USD 6mld (INR360mld) zostało przydzielone na dofinansowanie krajowej produkcji mocznika, natomiast kwota USD 4,1mld (INR246,6mld) zaplanowana jest na subsydiowanie nawozów fosforowych i potasowych.
Jaitley poinformował także, że rząd zajmie się sformułowaniem nowej polityki dotyczącej mocznika, nie podał jednak dalszych szczegółów. Przewiduje się, że krok ten wywoła obawy/efekt wyższego wykorzystania mocznika przez rolników w porównaniu do nawozów fosforowych i potasowych, jako że mocznik jest silnie subsydiowany przez rząd.
W dalszym ciągu rząd nie opracował rozwiązania problemu opóźnień w wypłacaniu subsydiów dla firm nawozowych. Około USD5mld (INR300mld) z puli subsydiów z poprzedniego roku obrotowego zostało „zrolowane” do bieżącego (kilka firm nadal oczekuje na wypłatę subsydiów).
W dniu 2014-07-09, rząd w swoim Raporcie/Badaniu Ekonomicznym poinformował, że USD 1,4 mld (INR85mld) z funduszy zostało wykorzystane nieprawidłowo, istnieje zatem potrzeba aby nawozy włączyć do programu Nutrient Based Subsidy (NBS). Obecnie rolnicy płacą maksymalną cenę ustaloną na USD 89/tonę (INR5360/t) mocznika, podczas gdy rząd wypłaca USD 196 (INR11760/t) subsydiów za tą samą ilość mocznika dla firm sprzedających nawozy.
Badanie dotyczyło również kwestii wypłacania subsydiów bezpośrednio rolnikom i stwierdza, że wysoko subsydiowana cena mocznika prowadzi do niezrównoważonego wykorzystania tego nawozu.Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Tagi
Ekspert nawozy.eu
Masz pytanie dotyczące tego artykułu? Szukasz porady?
Porady ekspertów
Dotacje i dopłaty

Nawet do 100 tysięcy dofinansowania na inwestycje nawadniania w gospodarstwie rolnym
dr hab. Marzena S. BrodowskaPrzez ostatnie lata w wielu rejonach Polski rolnicy borykali się z deficytem wody, szczególnie w uprawach roślin bardzo intensywnych.

Dopłaty do kwalifikowanego materiału siewnego - nabór wniosków od 25 maja
dr Piotr OchalKwalifikowany materiał siewny zapewnia wysokie plony oraz dobrą jakość zarówno pod względem czystości jak i zdolności kiełkowania.

Dopłata do wapna przy pH gleby ≤ 5,5
dr hab. Monika TabakWnioski w ramach „Ogólnopolskiego programu regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie” można składać od 1 sierpnia br. Program dotyczy dofinansowania zakupu wapna przez rolników.

Dotacje dla rolników poszkodowanych przez suszę i inne klęski żywiołowe
dr hab. Marzena S. BrodowskaRządowe wsparcie będzie przysługiwać rolnikom, którzy ponieśli w 2019 roku straty w uprawach z powodu suszy, huraganu, gradu, deszczu nawalnego, przymrozków wiosennych lub powodzi.
nawozy.eu polecają
charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania



min
max