Newsy

Dotacje i dopłaty, Z kraju

W I kwartale 2017 r. ruszą nabory wniosków w ramach PROW 2014–2020

Data15 dni temu Ilość wyświetleń1199 wyświetleń

Według harmonogramu planowanych naborów wniosków w ramach PROW 2014–2020, w I kwartale br. powinny rozpocząć się nabory wniosków na operację typu „Restrukturyzacja małych gospodarstw” oraz „Modernizacja gospodarstw rolnych”.

Wielu rolników z pewnością będzie zainteresowanych skorzystaniem z pomocy dla małych gospodarstw, które dzięki wsparciu finansowemu powinny zwiększyć swój potencjał produkcyjny. Maksymalna wielkość ekonomiczna gospodarstwa, które będzie chciało się ubiegać o tą pomoc nie może przekroczyć 10 tys. euro. W wyniku realizacji biznes planu wielkość ekonomiczna gospodarstwa powinna zwiększyć się o 20% i jednocześnie przekroczyć barierę 10 tys. euro.

Poza tym, wśród warunków stawianych rolnikom wymienia się konieczność nieprzerwanego ubezpieczenia w KRUS-ie w pełnym zakresie w okresie 24 miesięcy poprzedzających miesiąc, w którym rolnik złoży wniosek i wsparcie. Warto pamiętać, iż z pomocy nie będą mogli skorzystać rolnicy, którzy w tym czasie prowadzili inną działalność gospodarczą.

W ramach „Restrukturyzacji gospodarstw rolnych” rolnicy mogą liczyć na uzyskanie premii w wysokości 60 tys. zł. Pieniądze te mają przyczynić się do poprawy konkurencyjności i rentowności gospodarstwa poprzez inwestycje w środki trwałe, na które powinno zostać przeznaczone co najmniej 80% kwoty pomocy. Środki można wykorzystać na zakup nowych maszyn i urządzeń, potrzebnych do prowadzenia działalności rolniczej lub przygotowania produktów rolnych wytwarzanych w gospodarstwie do sprzedaży.

Poznaj nasze kalkulatory nawozowe

Poza „Restrukturyzacją”, w pierwszym kwartale 2017 r. powinny ruszyć również nabory m.in. na: „Modernizację gospodarstw rolnych” obszar a,b,c, „Płatności dla rolników przekazujących gospodarstwa”, „Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej” oraz „Inwestycje w gospodarstwach położnych na obszarze Natura 2000”.
 
 

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Nie był pomocny
Był średnio pomocny
Był pomocny
Był bardzo pomocny

Tagi

Ekspert nawozy.eu

Masz pytanie dotyczące tego artykułu? Szukasz porady?

Ilość pytań do ekspertów, które możesz jeszcze zadać w tym miesiącu: 2
*pola wymagane
doradca nawozy.eu

doradca nawozy.eu


Zapytaj eksperta

Porady ekspertów

Dotacje i dopłaty

GUS: Unijne dopłaty zmieniły polską wieś.

Przeciętny miesięczny dochód gospodarstw domowych rolników wynosi ponad 5 tys. zł. Z danych przedstawionych przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że polscy rolnicy osiągają aż o 755 zł wyższe dochody od ...

Dotacje i dopłaty

Zmiany w dopłatach

Od 13 czerwca 2013 r. zmieniają się niektóre przepisy dotyczące udzielania dopłat przez ARR do materiału siewnego. W tym dniu wchodzi w życie rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 13 maja 2013 r.

Dotacje i dopłaty

Szykują się zmiany w systemie dopłat do ubezpieczeń rolniczych

Sejmowa Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi skierowała do drugiego czytania projekt ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich.

Dotacje i dopłaty

Wypowiedz się na temat płatności bezpośrednich

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zamieściło na swojej stronie projekt systemu płatności bezpośrednich w latach 2015-2020. Uwagi można zgłaszać do 11 lipca, więc czasu jest niewiele.

Dotacje i dopłaty

nawozy.eu polecają

charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania

 
Kukurydza
czwartek, 19 Styczeń 2017
-2%
778
na targowiskach
Nawożenie upraw

Owies
Nie jest wrażliwy na niskie temperatury i kiełkuje w temperaturze 2-3ºC
Świdwin
wtorek, 24 Styczeń 2017
pochmurno
-1°C
-3°C
min
2°C
max