Content

Newsy

MRiRW, Z kraju, Owoce

Owoce i warzywa wycofane z rynku trafią do organizacji charytatywnych

Data2014-08-23 Ilość wyświetleń1791 wyświetleń
dodaj
do ulubionych
usuń
z ulubionych
upload/newsy/227/jablka_big.jpg
W czwartek, 21 dnia sierpnia 2014 roku minister rolnictwa Marek Sawicki odbył spotkanie z przedstawicielami organizacji charytatywnych – Caritas Polska, Federacji Polskich Banków Żywności, Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej oraz Polskiego Czerwonego Krzyża. Tematem rozmów było zagospodarowanie produktów objętych rosyjskim embargiem wśród potrzebujących.

Z informacji podanych przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów wynika, iż wycofane z rynku produkty już w najbliższy poniedziałek (25.08.2014) mają trafić do największych organizacji charytatywnych w kraju.

- Co prawda wciąż czekamy decyzje Unii Europejskiej w tej sprawie. Jednak już teraz rozpoczęły się jednak teraz przygotowania się do przekazywania żywności – powiedział minister Sawicki 

Akcja na dużą skalę ma ruszyć już w następnym tygodniu. Banki Żywnością mogą odebrać co najmniej kilka tysięcy ton świeżych owoców i warzyw miesięcznie. Koszty transportu do miejsca wskazanego przez organizacje pomocowe pokryją środki z Agencji Rynku Rolnego i UE. Za jakość dostarczonych towarów będą odpowiadali producenci. Przekazane mogą być wszystkie produkty, które były przeznaczone na rosyjski rynek i zostały objęte embargiem. 

Zapoznaj się z vademecum nawożeniaPodsumowanie pierwszego tygodnia programu przekazywania żywności nastąpi w piątek, 29 sierpnia br. na kiedy to zaplanowano kolejne spotkanie.

Przypomnijmy, że ARR rozpoczęła już przyjmowanie wniosków o rekompensaty dla producentów żywności poszkodowanych w wyniku wprowadzenia embarga. Do Agencji wpłynęło do tej pory ok. 1000 takich wniosków.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Nie był pomocny
Był średnio pomocny
Był pomocny
Był bardzo pomocny

Tagi

Ekspert nawozy.eu

Masz pytanie dotyczące nawozów lub nawożenia? Szukasz porady?


*pola wymagane
doradca nawozy.eu

doradca nawozy.eu


Zapytaj eksperta

Porady ekspertów

MRiRW

upload/art/238/news-ak-2014-06-08-big

Warunki stosowania środków ochrony roślin – nowe Rozporządzenie MRiRW

Każdy, kto stosuje środki ochrony roślin, powinien uwzględniać warunki w jakich dopuszcza się ich stosowanie. Zapisy te reguluje Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 31 marca 2014 roku, które zostało ogłoszone w Dzienniku Ustaw

MRiRW
upload/art/1245/fot-m-haliniarz

Nowe regulacje dotyczące przyorania obornika

Reforma Wspólnej Polityki Rolnej (WPR) po 2023 roku nakłada na kraje członkowskie obowiązek przygotowania Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej.

MRiRW
upload/art/531/news-2015-12-13

Wymogi dot. środków ochrony roślin

Od dnia 26 listopada 2016 roku wymóg ten dotyczy również osoby sprzedające środki ochrony roślin przeznaczone dla użytkowników profesjonalnych.

MRiRW

nawozy.eu polecają

charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania

Pszenżyto
piątek, 5 Listopad 2021
Ikonka Pszenżyto
+0,8%
921
/images/notowania/box/wzrost.png
na targowiskach
upload/nawozenie/8/jagodowe_medium.jpg
Nawożenie upraw

Rośliny jagodowe
Największe wymagania cieplne wykazuje truskawka, mniejsze malina i jeżyna, najmniejsze porzeczki i agrest
Lubań
poniedziałek, 29 Listopad 2021
-2°C
-2°C
min
-1°C
max
0