Content

Newsy

MRiRW, Z kraju

Promocja żywności, doradztwo rolnicze i realizacja PROW. Cele MRiRW na 2017 r.

Data2016-12-10 Ilość wyświetleń1101 wyświetleń
dodaj
do ulubionych
usuń
z ulubionych
upload/newsy/1928/qedanc3s_big.jpg
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprezentowało priorytety resortu na 2017 r. w obszarze promocji żywności, poszukiwań nowych rynków zbytu, doradztwa rolniczego i realizacji Program Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W sferze handlu zagranicznego i promocji polskiej żywności za granicą ministerstwo rolnictwa zaprezentowało listę 14 priorytetowych kierunków wymiany handlowej. Są to: Kazachstan. Białoruś, Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Tajwan, Wietnam, Chiny, Indie, Japonia, Egipt, Algieria, RPA, a także Kanada i USA. Wśród potencjalnych rynków, na których planuje się zintensyfikowanie naszej obecności, wymienia się również: Kubę, Korę Południową, Singapur, Malezję, Maroko i Meksyk.

W krajach tych zostaną podjęte działania mające na celu otwarcie i poszerzanie dostępu do wybranych rynków, które będą wspomagane promocją polskich produktów rolno-spożywczych pod hasłem „Polska Smakuje”. Poza tym, jak wskazuje resort rolnictwa, promocja żywności za granicą będzie odbywać się przede wszystkim poprzez udział w najważniejszych imprezach targowych oraz misjach gospodarczych i spotkaniach biznesowych. W przypadku rynku krajowego, główne kierunki działań promocyjnych w 2017 roku zostały nakreślone w dwóch ustawach: o znaku graficznym „Produkt polski”, a także sprzedaży żywności przez rolników.

Ponadto, promocja będzie realizowana poprzez edukację dzieci w programach „Mleko w szkole” i Owoce w szkole” oraz nowy „Program dla szkół”, który w zastąpi już w drugiej połowie 2017 r. oba wspomniane działania.

Zbadaj bezpłatnie swoją glebę. Ostatnie chwile, by zapisać się 4 edycji ogólnopolskiego programu badawczego Grunt To Wiedza

W 2017 roku działalność edukacyjna i informacyjna w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie będzie opierać się na 4 priorytetach. Po pierwsze, nawsparciu wdrażania Wspólnej Polityki Rolnej i efektywnym wykorzystaniu środków z PROW 2014-2020. Po drugie, na ułatwianiu transferu wiedzy i innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich. Po trzecie, na wsparciu rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich. I po czwarte, na wprowadzeniu jednolitych sposobów działania i świadczenia usług doradczych.

W kwestii realizacji PROW 2014-2020 zaproponowano zmiany w ramach poddziałania „Pomoc na rozpoczęcie działalności gospodarczej na rzecz rozwoju małych gospodarstw”. Sprawniejsza realizacja „Restrukturyzacji małych gospodarstw” ma zostać osiągnięta dzięki przeniesieniu z biur powiatowych do oddziałów regionalnych ARiMR obsługi spraw związanych z przyznawaniem, wypłatą oraz zwrotem pomocy finansowej.
 

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Nie był pomocny
Był średnio pomocny
Był pomocny
Był bardzo pomocny

Tagi

Ekspert nawozy.eu

Masz pytanie dotyczące tego artykułu? Szukasz porady?

Ilość pytań do ekspertów, które możesz jeszcze zadać w tym miesiącu: 2
*pola wymagane
doradca nawozy.eu

doradca nawozy.eu


Zapytaj eksperta

Porady ekspertów

MRiRW

upload/art/238/news-ak-2014-06-08-big

Warunki stosowania środków ochrony roślin – nowe Rozporządzenie MRiRW

Każdy, kto stosuje środki ochrony roślin, powinien uwzględniać warunki w jakich dopuszcza się ich stosowanie. Zapisy te reguluje Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 31 marca 2014 roku, które zostało ogłoszone w Dzienniku Ustaw

MRiRW
upload/art/531/news-2015-12-13

Wymogi dot. środków ochrony roślin

Od dnia 26 listopada 2016 roku wymóg ten dotyczy również osoby sprzedające środki ochrony roślin przeznaczone dla użytkowników profesjonalnych.

MRiRW

nawozy.eu polecają

charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania

Jęczmień
czwartek, 9 Lipiec 2020
Ikonka Jęczmień/images/notowania/box/spadek.png
-0,3%
816
na targowiskach
upload/nawozenie/10/gryka_medium.jpg
Nawożenie upraw

Gryka
Ze względu na wartość nasion i łuski, gryka jest bardzo cenną rośliną uprawną
Zarszyn
środa, 15 Lipiec 2020
16°C
10°C
min
23°C
max
Najciekawsze informacje z serwisu nawozy.eu na Twojej skrzynce pocztowej.
Proszę wpisać poprawny adres e-mail.
Proszę zalogować się na swoje konto i zmienić ustawienia newslettera.
Potwierdź zapisanie się do newslettera klikając w link w wiadomości wysłanej na Twój adres e-mail.
Nieznany błąd, spróbuj ponownie za chwilę.
Proszę zaznaczyć zgodę.
0
Najciekawsze informacje z serwisu nawozy.eu na Twojej skrzynce pocztowej.
Proszę wpisać poprawny adres e-mail.
Proszę zalogować się na swoje konto i zmienić ustawienia newslettera.

Potwierdź zapisanie się do newslettera klikając w link w wiadomości wysłanej na Twój adres e-mail.
Nieznany błąd, spróbuj ponownie za chwilę.
Proszę zaznaczyć zgodę.