Content
Newsy
Nawozy, Nawożenie
Grupa Azoty apeluje do rolników o nieodkładanie zakupów nawozów


do ulubionych
z ulubionych

- Grupa Azoty S.A. zawsze jest lojalnym partnerem polskich rolników. Rok 2020 jest rokiem szczególnym, a sytuacja, z którą mamy obecnie do czynienia jest całkowicie nowa i nieprzewidywalna. Nie wiemy, czy koronawirus w Europie nie spowoduje całkowitego wstrzymania transportu międzynarodowego, a nawet krajowego, dlatego chcemy zaapelować do rolników o rozwagę. Jeśli koronawirus spowoduje problemy transportowe, dostawy środków do produkcji rolnej będą utrudnione i ich dostępność może być niewielka, co może spowodować także drastyczny spadek potencjału produkcyjnego polskich gospodarstw rolnych.. Dlatego apelujemy by podejść bardzo poważnie do stanów magazynowych produktów, które są niezbędne w zachowaniu ciągłości produkcji w gospodarstwie rolnym – mówi Piotr Zarosiński, dyrektor Departamentu Korporacyjnego Handlu Segmentu Agro.
Decyzja o zakupie nawozów jest decyzją strategiczną dla każdego gospodarstwa zajmującego się produkcją roślinną. Aby zboża, rzepaki i pozostałe uprawy wydały dobre plony niezbędne jest właściwe nawożenie. Dobranie odpowiednich dawek może zagwarantować odpowiedni plon i, co za tym idzie, odpowiedni zarobek dla rolników. W związku z nieprzewidywalną sytuację rynkową, przemysłową i transportową jest to najwyższa pora, by podjąć strategiczną decyzję o zakupie nawozów na bieżący sezon uprawowy.
Grupa Azoty to zdecydowany lider w Polsce i jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Grupa zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, plastyfikatory czy biel tytanowa mają równie silną pozycję w sektorze chemicznym, znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Grupa prowadzi również działalność na skalę międzynarodową. Do jej zagranicznych aktywów należy działająca w sektorze tworzyw sztucznych, spółka ATT Polymers z siedzibą w niemieckim Guben oraz Grupa COMPO EXPERT z zakładami w niemieckim Krefeld i hiszpańskim Vall d'Uixó, jeden z czołowych podmiotów światowego rynku nawozów specjalistycznych dla odbiorców profesjonalnych, którą Grupa Azoty przejęła w 2018 r. Silnym impulsem do dalszego rozwoju Grupy ma być również realizowana w Policach budowa zintegrowanego kompleksu chemicznego o nazwie „Polimery Police”, obejmującego instalację do produkcji propylenu, instalację do produkcji polipropylenu, terminal przeładunkowo-magazynowy (gazoport), infrastrukturę logistyczną oraz odpowiednie instalacje pomocnicze. Ukończenie projektu planowane jest w 4 kw. 2022 roku.
Dodatkowe informacje:
Rzecznik Prasowy Grupa Azoty
Waldemar Grzegorczyk
e-mail: rzecznik@grupaazoty.com
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Tagi
Ekspert nawozy.eu
Masz pytanie dotyczące tego artykułu? Szukasz porady?
Porady ekspertów
Nawozy

Co się dzieje z azotem nawozowym w glebie?
dr hab. Monika SkowrońskaAzot obecny w glebie, pochodzący między innymi z nawozów, pełni kluczową rolę produkcyjną w rolnictwie.

Jak zmniejszyć straty amoniaku pochodzenia nawozowego?
dr hab. Monika SkowrońskaStraty azotu (N) w postaci amoniaku (NH3) powstają przede wszystkim w przypadku stosowania nawozów zawierających w swoim składzie azot amonowy i amidowy (szybko ulegający przemianie do N-NH4) oraz po aplikacji materiałów organicznych (nawozów i odpadów).

Zużycie nawozów wapniowych w roku gospodarczym 2018/19
dr hab. Monika TabakChoć w trakcie ostatnich latach widoczna jest pewna poprawa, średnie dawki wapna są zbyt małe w stosunku do potrzeb wynikających ze stopnia zakwaszenia gleb kraju.

Jak nawozić rzepak ozimy mimo suszy? Mamy dobry sposób!
doradca nawozy.euRzepaki ozime głodują! Rośliny na wielu polach są wybarwione na czerwono oraz fioletowo. Wszystko to za sprawą braku dostępnego azotu w pobliżu systemu korzeniowego. Sprawdź, jak nawozić rzepak ozimy mimo suszy!
nawozy.eu polecają
charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania



min
max