Content

Newsy

Owoce, Ze świata

Argentyńska produkcja jabłek i gruszek

Data19 dni temu Ilość wyświetleń79 wyświetleń
dodaj
do ulubionych
usuń
z ulubionych
upload/newsy/5559/apples-1175230-1280_big.jpg
Przewiduje się, że w sezonie 2021/22 produkcja argentyńskich jabłek wzrośnie tylko o 2 procent i szacowana jest na 570 tys. ton w porównaniu z poprzednim rokiem gospodarczym.

Produkcja świeżych gruszek spadnie o 4 procent i oceniana jest na 590 tys. ton. Pogoda sprzyjała kwitnieniu owoców aż do początku października, kiedy wystąpił mróz, który dotknął główny obszar produkcji jabłek i gruszek w Argentynie.

Dowiedz się więcej o sadach

Ponad dekada rosnących kosztów produkcji i niskich zysków naruszyła stabilność finansową producentów owoców pomimo dewaluacji waluty, która poprawiła konkurencyjność lokalnego eksportu na rynkach międzynarodowych. Odejście niektórych kluczowych międzynarodowych firm owocowych zwiększyło konsolidację sektora. Pozostałe operacje koncentrują się na pokonywaniu wyzwań poprzez większy podział kosztów i przyciąganie potrzebnych inwestycji. Niektóre lokalne zakłady wykorzystywały technologię, aby uzyskać dostęp do nowych odmian wymaganych przez rynki eksportowe w celu zwiększenia przychodów.

Na sezon 2021/22 prognozuje się, że eksport jabłek wyniesie 100 ton ton ze względu na większą produkcję i 310 tys. ton gruszek z uwagi na mniejszą produkcję i większą konsumpcję krajową.

Brak konkurencyjności na rynkach eksportowych jest nadal jedną z głównych przeszkód dotykających argentyńskich eksporterów w porównaniu z konkurentami z południowej półkuli. Przewiduje się, że konsumpcja krajowa jabłek i gruszek zwiększy się do 471 tys. ton jabłek i 280,3 tys. ton dla gruszek.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Nie był pomocny
Był średnio pomocny
Był pomocny
Był bardzo pomocny

Tagi

Ekspert nawozy.eu

Masz pytanie dotyczące nawozów lub nawożenia? Szukasz porady?


*pola wymagane
doradca nawozy.eu

doradca nawozy.eu


Zapytaj eksperta

Porady ekspertów

Owoce

upload/art/449/36438746-ml

Przedłużone wsparcie dla rolników w związku z rosyjskim embargiem

W odpowiedzi na prolongatę do sierpnia przyszłego roku rosyjskich restrykcji importowych, dotyczących głównie unijnych produktów rolnych i spożywczych, w piątek (07.08.2015 r.).

Owoce
upload/art/722/unnamed-1

Pozostałości środków ochrony roślin w żywności europejskiej

Jak wynika z ostatnio opublikowanego raportu EFSA (Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności) 97% z blisko osiemdziesięciu trzech tysięcy przebadanych w państwach UE, Islandii i Norwegii próbek żywności nie zawierało (53,6%) lub zawierało jedynie śladowe (dopuszczalne) zawartości pozostałości środków ochrony roślin.

Owoce
upload/art/855/odmiana-ligol

Jabłkowy zawrót głowy

Jesień to czas zbioru jabłek. Obecny sezon jest całkowicie zróżnicowany względem ubiegłych. W tym roku pojawiały się problemy z przymrozkami wiosennymi i zawiązaniem owoców w wielu rejonach.

Owoce
upload/art/923/zurawine-cenimy-ze-wzgledu-na-jej-kwasne-i-cierpkie-w-smaku-owoce-ktore-zawieraja-duzo-witaminy-c

Mniej znaczy więcej - Żurawina

Najczęściej można spotkać w naturalnym środowisku żurawinę na terenie Puszczy Białowieskiej a także Puszczy Knyszyńskiej.

Owoce

nawozy.eu polecają

charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania

Kukurydza
piątek, 5 Listopad 2021
Ikonka Kukurydza/images/notowania/box/spadek.png
-1,1%
1141
na targowiskach
upload/nawozenie/17/jeczmien-jary_medium.jpg
Nawożenie upraw

Jęczmień jary
W warunkach dobrych gleb żytnich daje wyższy i o lepszej wartości paszowej plon jak żyto
Padew Narodowa
czwartek, 2 Grudzień 2021
5°C
2°C
min
8°C
max
0