Content

Newsy

Owoce, Warzywa, Z kraju

Dalsza pomoc dla producentów owoców i warzyw poszkodowanych przez embargo

Data2015-02-12 Ilość wyświetleń1362 wyświetleń
dodaj
do ulubionych
usuń
z ulubionych
upload/newsy/576/dsc00506_big.jpg
W dniu dzisiejszym w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów z 10 lutego 2015 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie realizacji przez Agencję Rynku Rolnego zadań związanych z ustanowieniem dalszych tymczasowych nadzwyczajnych środków wsparcia dla producentów niektórych owoców i warzyw w związku z zakazem ich przywozu z Unii Europejskiej do Federacji Rosyjskiej. Przepisy tego rozporządzenia wejdą w życie trzy dni po opublikowaniu.

Wsparcie dla producentów rolnych ustanawia nadzwyczajne środki dofinansowania producentów owoców i warzyw. Rolnicyzarówno indywidualni, jak i zrzeszeni w organizacjach producenckichotrzymają pomoc finansową za wycofanie jabłek, gruszek, pomidorów, słodkiej papryki, marchwi i ogórków z rynku i przeznaczenie ich na bezpłatną dystrybucję lub na inne cele.

Zapoznaj się z vademecum nawożenia

Operacja wycofania owoców i warzyw odbędzie się w terminie od 16 lutego do końca czerwca 2015 r. We wniosku składanym do Agencji Rynku Rolnego zainteresowani wsparciem powinni podać numery ewidencyjne działek, na których prowadzono uprawę.

W rozporządzeniu podkreślono, że wycofane owoce i warzywa przeznaczone do bezpłatnej dystrybucji lub innych celów muszą spełniać wymagania jakości handlowej. Łączna ilość produktów kwalifikujących się do objęcia wsparciem z powodu wycofania wynosi 500 ton dla rolników indywidualnych, a dla organizacji producenckich – 10 000 ton. Ogólna suma jabłek i gruszek, objętych operacjami wycofania z przeznaczeniem ich na bezpłatną dystrybucję lub inne cele wynosi 155 700 ton, podczas gdy dla warzyw będzie to 18 650 ton.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Nie był pomocny
Był średnio pomocny
Był pomocny
Był bardzo pomocny

Tagi

Ekspert nawozy.eu

Masz pytanie dotyczące nawozów lub nawożenia? Szukasz porady?


*pola wymagane
doradca nawozy.eu

doradca nawozy.eu


Zapytaj eksperta

Porady ekspertów

Owoce

upload/art/722/unnamed-1

Pozostałości środków ochrony roślin w żywności europejskiej

Jak wynika z ostatnio opublikowanego raportu EFSA (Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności) 97% z blisko osiemdziesięciu trzech tysięcy przebadanych w państwach UE, Islandii i Norwegii próbek żywności nie zawierało (53,6%) lub zawierało jedynie śladowe (dopuszczalne) zawartości pozostałości środków ochrony roślin.

Owoce
upload/art/855/odmiana-ligol

Jabłkowy zawrót głowy

Jesień to czas zbioru jabłek. Obecny sezon jest całkowicie zróżnicowany względem ubiegłych. W tym roku pojawiały się problemy z przymrozkami wiosennymi i zawiązaniem owoców w wielu rejonach.

Owoce
upload/art/923/zurawine-cenimy-ze-wzgledu-na-jej-kwasne-i-cierpkie-w-smaku-owoce-ktore-zawieraja-duzo-witaminy-c

Mniej znaczy więcej - Żurawina

Najczęściej można spotkać w naturalnym środowisku żurawinę na terenie Puszczy Białowieskiej a także Puszczy Knyszyńskiej.

Owoce
upload/art/449/36438746-ml

Przedłużone wsparcie dla rolników w związku z rosyjskim embargiem

W odpowiedzi na prolongatę do sierpnia przyszłego roku rosyjskich restrykcji importowych, dotyczących głównie unijnych produktów rolnych i spożywczych, w piątek (07.08.2015 r.).

Owoce

nawozy.eu polecają

charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania

Owies
czwartek, 13 Styczeń 2022
Ikonka Owies/images/notowania/box/spadek.png
-1,7%
924
na targowiskach
upload/nawozenie/17/jeczmien-jary_medium.jpg
Nawożenie upraw

Jęczmień jary
W warunkach dobrych gleb żytnich daje wyższy i o lepszej wartości paszowej plon jak żyto
Międzychód
piątek, 28 Styczeń 2022
2°C
0°C
min
5°C
max
0