Content

Newsy

Owoce, Ze świata

Eksport cytryn z Argentyny spadnie o 25%

Data2020-12-28 Ilość wyświetleń210 wyświetleń
dodaj
do ulubionych
usuń
z ulubionych
upload/newsy/4918/fruit-5321715-1280_big.jpg
Według Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA), w sezonie 2020/2021 eksport cytryn argentyńskich spadnie o 25% do 190 tys. ton.

Wynika to z obniżki produkcji cytryn w Argentynie, dobrych plonów na półkuli północnej oraz silnej konkurencji ze strony RPA, gdzie produkcja cytryn w omawianym sezonie wzrośnie o 2% do 670 tys. ton.

Dowiedz się więcej o ziemniakach

Argentyńscy eksporterzy są również zaniepokojeni obecnym zakazem przywozu owoców cytrusowych do UE po wykryciu czarnej zgnilizny cytrusów w dostawach. Ograniczenia obowiązują do maja 2021 roku.

W połowie lipca 2020 r. Argentyna zdecydowała się dobrowolnie zrezygnować z wysyłki cytrusów do UE. Producenci zaczęli szukać alternatywnych rozwiązań dla swoich produktów. W związku z tym, 20 tys ton cytryn trafiło do przetworzenia, a potem na rynek amerykański. Przewiduje się, że w sezonie 2020/2021 eksport cytryn do Stanów Zjednoczonych wyniesie 40 tys. ton.

Produkcja cytryny w Argentynie zmniejszy się o 30% w stosunku do roku poprzedniego i wyniesie 1,03 mln ton. Wynika to z niekorzystnych warunków atmosferycznych, tj. mrozu i suszy. W efekcie do przetworzenia trafi 731 tys. ton produktów, czyli o 31,5% mniej niż przed rokiem. Według argentyńskich przedsiębiorstw przetwórczych nie będzie to miało dużego wpływu na produkcję ze względu na istniejące zapasy cytrusów w magazynach.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Nie był pomocny
Był średnio pomocny
Był pomocny
Był bardzo pomocny

Tagi

Ekspert nawozy.eu

Masz pytanie dotyczące nawozów lub nawożenia? Szukasz porady?


*pola wymagane
doradca nawozy.eu

doradca nawozy.eu


Zapytaj eksperta

Porady ekspertów

Owoce

upload/art/449/36438746-ml

Przedłużone wsparcie dla rolników w związku z rosyjskim embargiem

W odpowiedzi na prolongatę do sierpnia przyszłego roku rosyjskich restrykcji importowych, dotyczących głównie unijnych produktów rolnych i spożywczych, w piątek (07.08.2015 r.).

Owoce
upload/art/923/zurawine-cenimy-ze-wzgledu-na-jej-kwasne-i-cierpkie-w-smaku-owoce-ktore-zawieraja-duzo-witaminy-c

Mniej znaczy więcej - Żurawina

Najczęściej można spotkać w naturalnym środowisku żurawinę na terenie Puszczy Białowieskiej a także Puszczy Knyszyńskiej.

Owoce
upload/art/855/odmiana-ligol

Jabłkowy zawrót głowy

Jesień to czas zbioru jabłek. Obecny sezon jest całkowicie zróżnicowany względem ubiegłych. W tym roku pojawiały się problemy z przymrozkami wiosennymi i zawiązaniem owoców w wielu rejonach.

Owoce
upload/art/722/unnamed-1

Pozostałości środków ochrony roślin w żywności europejskiej

Jak wynika z ostatnio opublikowanego raportu EFSA (Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności) 97% z blisko osiemdziesięciu trzech tysięcy przebadanych w państwach UE, Islandii i Norwegii próbek żywności nie zawierało (53,6%) lub zawierało jedynie śladowe (dopuszczalne) zawartości pozostałości środków ochrony roślin.

Owoce

nawozy.eu polecają

charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania

Pszenica
piątek, 5 Listopad 2021
Ikonka Pszenica/images/notowania/box/spadek.png
-1,7%
1077
na targowiskach
upload/nawozenie/19/ziemniak_medium.jpg
Nawożenie upraw

Ziemniak
Ziemniak lubi ciepłą pogodę z niezbyt wysokimi, ale równomiernymi opadami
Konin
czwartek, 2 Grudzień 2021
3°C
-1°C
min
7°C
max
0