Content

Newsy

Owoce, Ze świata

Ekwadorski eksport bananów spadł o 1,74%

Data2021-12-01 Ilość wyświetleń213 wyświetleń
dodaj
do ulubionych
usuń
z ulubionych
upload/newsy/5598/banana-6757733-1280_big.jpg
Według danych Banana Marketing and Export Association (Acorbanec), eksport bananów z Ekwadoru od stycznia do października 2021 r. spadł o 1,74% w tym samym okresie poprzedniego roku.

We wspomnianym okresie Ekwador wyeksportował mniej bananów do Unii Europejskiej o 1,49%, Rosji o 1,73%, Bliskiego Wschodu o 13,29%, Azji Wschodniej o 25,74%, Wielkiej Brytanii o 28,56 %, Oceanii o 1,44 %, EFTA - Liechtenstein, Norwegii, Islandii i Szwajcarii o 8,797% oraz Kanadzie o 52,94%.

Dowiedz się więcej o sadach

Według Acorbanec, spadek eksportu jest spowodowany kilkoma czynnikami, w tym ograniczeniem produkcji wysyłkowej, większych cen nawozów spowodowanym zwyżką cen ropy naftowej, wzrostem frachtów morskich oraz brakiem kontenerów i przestrzenie wysyłkowe.

Oświadczyli również, że popyt rynkowy na ich produkt zmalał, ponieważ banany z Ekwadoru musiały płacić cła za wjazd do niektórych krajów. Na przykład Chiny nakładają cło w wysokości 10%, podczas gdy Korea Południowa i Japonia nakładają cło na ekwadorskie banany w wysokości 20-30%. Chiny kupują teraz więcej bananów od swoich sąsiadów Kambodży, Birmy i Wietnamu. Ze swojej strony Korea Południowa kupuje coraz więcej bananów z Kolumbii.

Biorąc to pod uwagę, eksporterzy podkreślają potrzebę zawarcia umów handlowych ze strefą euroazjatycką, na czele której stoi Rosja.

Jednak pomimo tego spadku, do października inne rynki, takie jak Afryka, stały się bardziej dynamiczne z 33,61% wzrostem eksportu bananów. Dostawy do Stanów Zjednoczonych wzrósł o 32,93%, a także do Europy Wschodniej o 27,94%.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Nie był pomocny
Był średnio pomocny
Był pomocny
Był bardzo pomocny

Tagi

Ekspert nawozy.eu

Masz pytanie dotyczące nawozów lub nawożenia? Szukasz porady?


*pola wymagane
doradca nawozy.eu

doradca nawozy.eu


Zapytaj eksperta

Porady ekspertów

Owoce

upload/art/855/odmiana-ligol

Jabłkowy zawrót głowy

Jesień to czas zbioru jabłek. Obecny sezon jest całkowicie zróżnicowany względem ubiegłych. W tym roku pojawiały się problemy z przymrozkami wiosennymi i zawiązaniem owoców w wielu rejonach.

Owoce
upload/art/923/zurawine-cenimy-ze-wzgledu-na-jej-kwasne-i-cierpkie-w-smaku-owoce-ktore-zawieraja-duzo-witaminy-c

Mniej znaczy więcej - Żurawina

Najczęściej można spotkać w naturalnym środowisku żurawinę na terenie Puszczy Białowieskiej a także Puszczy Knyszyńskiej.

Owoce
upload/art/449/36438746-ml

Przedłużone wsparcie dla rolników w związku z rosyjskim embargiem

W odpowiedzi na prolongatę do sierpnia przyszłego roku rosyjskich restrykcji importowych, dotyczących głównie unijnych produktów rolnych i spożywczych, w piątek (07.08.2015 r.).

Owoce
upload/art/722/unnamed-1

Pozostałości środków ochrony roślin w żywności europejskiej

Jak wynika z ostatnio opublikowanego raportu EFSA (Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności) 97% z blisko osiemdziesięciu trzech tysięcy przebadanych w państwach UE, Islandii i Norwegii próbek żywności nie zawierało (53,6%) lub zawierało jedynie śladowe (dopuszczalne) zawartości pozostałości środków ochrony roślin.

Owoce

nawozy.eu polecają

charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania

Żyto
poniedziałek, 10 Styczeń 2022
Ikonka Żyto
+4,5%
964
/images/notowania/box/wzrost.png
na targowiskach
upload/nawozenie/6/trawa_1_medium.jpg
Nawożenie upraw

Użytki zielone
Skład botaniczny runi użytków zielonych zależy od czynników środowiskowych
Bartoszyce
piątek, 21 Styczeń 2022
-1°C
-2°C
min
0°C
max
0