Content

Newsy

Owoce, Ze świata

Irański eksport cytrusów osiągnął 150 tys. ton

Data10 dni temu Ilość wyświetleń26 wyświetleń
upload/newsy/6425/orange-6961048-1280_big.jpg
Według wysokiego urzędnika z Ministerstwa Rolnictwa kraju, Iran wyeksportował 150 tys. ton owoców cytrusowych o wartości 57 mln USD w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy bieżącego sezonu.

Według szacunków całkowita produkcja cytrusów w kraju w bieżącym sezonie wyniesie 5,6 mln ton, z czego 3,4 mln ton stanową pomarańcze. W omawianym okresie do innych krajów wyeksportowano 107 tys. ton pomarańczy, 37 tys. ton mandarynek i 5 tys. ton cytryn.

Dowiedz się więcej o roślinach jagodowych

Iran wyeksportował około 177 tys. ton owoców cytrusowych o wartości 66 mln USD w poprzednim roku. Wzrost produkcji cytrusów w kraju przypisano wdrażaniu zaleceń technicznych i optymalnemu zarządzaniu sadami przez ogrodników, a także terminowej kontroli chorób i szkodników w porównaniu z poprzednimi latami.

Tagi

Ekspert nawozy.eu

Masz pytanie dotyczące nawozów lub nawożenia? Szukasz porady?


*pola wymagane
doradca nawozy.eu

doradca nawozy.eu


Zapytaj eksperta

Porady ekspertów

Owoce

upload/art/855/odmiana-ligol

Jabłkowy zawrót głowy

Jesień to czas zbioru jabłek. Obecny sezon jest całkowicie zróżnicowany względem ubiegłych. W tym roku pojawiały się problemy z przymrozkami wiosennymi i zawiązaniem owoców w wielu rejonach.

Owoce
upload/art/722/unnamed-1

Pozostałości środków ochrony roślin w żywności europejskiej

Jak wynika z ostatnio opublikowanego raportu EFSA (Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności) 97% z blisko osiemdziesięciu trzech tysięcy przebadanych w państwach UE, Islandii i Norwegii próbek żywności nie zawierało (53,6%) lub zawierało jedynie śladowe (dopuszczalne) zawartości pozostałości środków ochrony roślin.

Owoce
upload/art/449/36438746-ml

Przedłużone wsparcie dla rolników w związku z rosyjskim embargiem

W odpowiedzi na prolongatę do sierpnia przyszłego roku rosyjskich restrykcji importowych, dotyczących głównie unijnych produktów rolnych i spożywczych, w piątek (07.08.2015 r.).

Owoce
upload/art/923/zurawine-cenimy-ze-wzgledu-na-jej-kwasne-i-cierpkie-w-smaku-owoce-ktore-zawieraja-duzo-witaminy-c

Mniej znaczy więcej - Żurawina

Najczęściej można spotkać w naturalnym środowisku żurawinę na terenie Puszczy Białowieskiej a także Puszczy Knyszyńskiej.

Owoce
>>>