Content

Newsy

Owoce, Ze świata

Ponad połowa eksportu winogron stołowych z Chile w sezonie 2022/2023 to nowe odmiany

Data5 dni temu Ilość wyświetleń47 wyświetleń
upload/newsy/6308/grapes-7568285-1280_big.jpg
Dziesięć lat temu chilijscy producenci winogron stołowych rozpoczęli odnawianie odmian, aby zwiększyć konkurencyjność swoich produktów na rynku międzynarodowym.

W nowym sezonie po raz pierwszy ponad połowę dostaw eksportowych stanowić będą nowe odmiany, które mają stanowić 53% asortymentu. Dla porównania nowe odmiany stanowiły 49% eksportu w sezonie 2021/2022.

Dowiedz się więcej o pszenicy ozimej

Wprawdzie w tym sezonie nastąpi spadek łącznego wolumenu dostaw winogron za granicę o 8 proc., to udział nowych odmian w eksporcie będzie nadal rósł.

Według danych Chile dostarczy w tym sezonie ponad 295,2 tys. ton winogron nowych odmian, tj. wzrost wyniesie 14%. Sprzedaż winogron stołowych tradycyjnych odmian spadnie natomiast o 25% w porównaniu z poprzednim sezonem. Udział winogron nowych odmian czerwonych wyniesie 48%, białych - 39%, czarnych - 13%.

Tagi

Ekspert nawozy.eu

Masz pytanie dotyczące nawozów lub nawożenia? Szukasz porady?


*pola wymagane
doradca nawozy.eu

doradca nawozy.eu


Zapytaj eksperta

Porady ekspertów

Owoce

upload/art/722/unnamed-1

Pozostałości środków ochrony roślin w żywności europejskiej

Jak wynika z ostatnio opublikowanego raportu EFSA (Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności) 97% z blisko osiemdziesięciu trzech tysięcy przebadanych w państwach UE, Islandii i Norwegii próbek żywności nie zawierało (53,6%) lub zawierało jedynie śladowe (dopuszczalne) zawartości pozostałości środków ochrony roślin.

Owoce
upload/art/449/36438746-ml

Przedłużone wsparcie dla rolników w związku z rosyjskim embargiem

W odpowiedzi na prolongatę do sierpnia przyszłego roku rosyjskich restrykcji importowych, dotyczących głównie unijnych produktów rolnych i spożywczych, w piątek (07.08.2015 r.).

Owoce
upload/art/923/zurawine-cenimy-ze-wzgledu-na-jej-kwasne-i-cierpkie-w-smaku-owoce-ktore-zawieraja-duzo-witaminy-c

Mniej znaczy więcej - Żurawina

Najczęściej można spotkać w naturalnym środowisku żurawinę na terenie Puszczy Białowieskiej a także Puszczy Knyszyńskiej.

Owoce
upload/art/855/odmiana-ligol

Jabłkowy zawrót głowy

Jesień to czas zbioru jabłek. Obecny sezon jest całkowicie zróżnicowany względem ubiegłych. W tym roku pojawiały się problemy z przymrozkami wiosennymi i zawiązaniem owoców w wielu rejonach.

Owoce
>>>