Content

Newsy

Owoce, Ze świata

Prawie 10 dni później na Ukrainie rozpoczął się wczesny sezon jabłkowy

Data2021-07-18 Ilość wyświetleń283 wyświetleń
dodaj
do ulubionych
usuń
z ulubionych
upload/newsy/5323/apples-4901464-1280_big.jpg
Według analityków EastFruit ukraińscy ogrodnicy rozpoczęli w tym tygodniu sprzedaż wczesnych odmian jabłek. Obecnie główną ofertą na rynku jest jabłko odmiany Genewa.

Warto również zauważyć, że w tym roku plantatorzy rozpoczęli zbiory prawie 10 dni później niż w poprzednim sezonie, ze względu na późniejsze dojrzewanie tych owoców spowodowane niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

Dowiedz się więcej o sadach

Ceny pierwszych partii wczesnych jabłek odmiany Genewa ustalili ukraińscy producenci na 0,55-0,92 USD/kg, co faktycznie odpowiada poziomowi cen pierwszych partii tych owoców w zeszłym roku.
 
 
Zdaniem sadowników aktywność odbiorców hurtowych jest nadal dość niska, ponieważ wczesne jabłka trafiają na rynek w niewielkich ilościach, a masowo te owoce pojawią się na rynku w ciągu najbliższych 2 tygodni.

Kolejnym problemem dla plantatorów jabłek w tym sezonie były niesprzyjające warunki pogodowe. Większość sadowników zgłosiła, że bardzo wysoki procent strat dotyczy jabłek odmian wczesnych i letnich, które ucierpiały w skutek gradobicia. Wpłynie to zarówno na plon tych owoców, jak i na jakość jabłek. Niektórzy producenci, ze względu na bardzo niską jakość wczesnych jabłek, będą zmuszeni przekazać prawie cały zbiór do przetworzenia, ponieważ ma ono nierynkowy wygląd i po prostu nie można go sprzedać do bezpośredniej konsumpcji.

Jednocześnie większość ukraińskich producentów ma nadzieję, że popyt w tym segmencie zacznie rosnąć, gdy do sprzedaży zaczną trafiać droższe jabłka odmian jesiennych, nadających się do przechowywania.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Nie był pomocny
Był średnio pomocny
Był pomocny
Był bardzo pomocny

Tagi

Ekspert nawozy.eu

Masz pytanie dotyczące nawozów lub nawożenia? Szukasz porady?


*pola wymagane
doradca nawozy.eu

doradca nawozy.eu


Zapytaj eksperta

Porady ekspertów

Owoce

upload/art/923/zurawine-cenimy-ze-wzgledu-na-jej-kwasne-i-cierpkie-w-smaku-owoce-ktore-zawieraja-duzo-witaminy-c

Mniej znaczy więcej - Żurawina

Najczęściej można spotkać w naturalnym środowisku żurawinę na terenie Puszczy Białowieskiej a także Puszczy Knyszyńskiej.

Owoce
upload/art/722/unnamed-1

Pozostałości środków ochrony roślin w żywności europejskiej

Jak wynika z ostatnio opublikowanego raportu EFSA (Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności) 97% z blisko osiemdziesięciu trzech tysięcy przebadanych w państwach UE, Islandii i Norwegii próbek żywności nie zawierało (53,6%) lub zawierało jedynie śladowe (dopuszczalne) zawartości pozostałości środków ochrony roślin.

Owoce
upload/art/449/36438746-ml

Przedłużone wsparcie dla rolników w związku z rosyjskim embargiem

W odpowiedzi na prolongatę do sierpnia przyszłego roku rosyjskich restrykcji importowych, dotyczących głównie unijnych produktów rolnych i spożywczych, w piątek (07.08.2015 r.).

Owoce
upload/art/855/odmiana-ligol

Jabłkowy zawrót głowy

Jesień to czas zbioru jabłek. Obecny sezon jest całkowicie zróżnicowany względem ubiegłych. W tym roku pojawiały się problemy z przymrozkami wiosennymi i zawiązaniem owoców w wielu rejonach.

Owoce

nawozy.eu polecają

charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania

Owies
czwartek, 30 Wrzesień 2021
Ikonka Owies
+2,3%
763
/images/notowania/box/wzrost.png
na targowiskach
upload/nawozenie/19/ziemniak_medium.jpg
Nawożenie upraw

Ziemniak
Ziemniak lubi ciepłą pogodę z niezbyt wysokimi, ale równomiernymi opadami
Z kraju
Busko-Zdrój
poniedziałek, 18 Październik 2021
8°C
7°C
min
9°C
max
0