Content
Newsy
Owoce, Unia Europejska
Prognoza unijnej produkcji brzoskwiń i nektarynek w sezonie 2014/2015


do ulubionych
z ulubionych

Zbiory brzoskwiń we Włoszech przewiduje się na 606,5 tys. ton, podczas gdy nektarynek może zostać zebranych 821,1 tys. ton. W bieżącym sezonie spożycie brzoskwiń i nektarynek ulegnie wzrostowi o 4% do 2,87 mln ton. W postaci świeżej najwięcej tych owoców spożywa się we Włoszech i Hiszpanii.
Zobacz rolniczą prognozę pogody z 50 stacji meteo rozlokowanych w głównych ośrodkach rolniczych na terenie całego kraju.
Kraje UE są eksporterem netto brzoskwiń i nektarynek. Eksport tych owoców do państw trzecich, w sezonie 2014/2015 wyniesie 350,0 tys. ton. Wielkość ta była jednak szacowana przed wprowadzeniem embarga przez Rosję, do której miało trafić 165,0 tys. ton brzoskwiń i nektarynek z UE. Jak podaje FAMMU/FAPA poza Rosją duże ilości tych owoców są kierowane do Szwajcarii (30 tys. ton), na Ukrainę (30,0 tys. ton) oraz do Brazylii (28,0 tys. ton).
Największe znaczenie ma jednak handel wewnątrzunijny, a pozycję lidera na unijnym rynku zajmuje Hiszpania, z której wielkość wywozu brzoskwiń i nektarynek prognozuje się na 758,5 tys. ton. Największym importerem omawianych owoców są Niemcy, którzy sprowadzą do kraju ok. 300,0 tys. ton brzoskwiń i nektarynek.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Tagi
Ekspert nawozy.eu
Masz pytanie dotyczące tego artykułu? Szukasz porady?
Porady ekspertów
Owoce

Jabłkowy zawrót głowy
doradca nawozy.euJesień to czas zbioru jabłek. Obecny sezon jest całkowicie zróżnicowany względem ubiegłych. W tym roku pojawiały się problemy z przymrozkami wiosennymi i zawiązaniem owoców w wielu rejonach.

Przedłużone wsparcie dla rolników w związku z rosyjskim embargiem
dr hab. Monika SkowrońskaW odpowiedzi na prolongatę do sierpnia przyszłego roku rosyjskich restrykcji importowych, dotyczących głównie unijnych produktów rolnych i spożywczych, w piątek (07.08.2015 r.).

Mniej znaczy więcej - Żurawina
doradca nawozy.euNajczęściej można spotkać w naturalnym środowisku żurawinę na terenie Puszczy Białowieskiej a także Puszczy Knyszyńskiej.

Pozostałości środków ochrony roślin w żywności europejskiej
dr hab. Monika SkowrońskaJak wynika z ostatnio opublikowanego raportu EFSA (Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności) 97% z blisko osiemdziesięciu trzech tysięcy przebadanych w państwach UE, Islandii i Norwegii próbek żywności nie zawierało (53,6%) lub zawierało jedynie śladowe (dopuszczalne) zawartości pozostałości środków ochrony roślin.
nawozy.eu polecają
charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania



min
max