Content

Newsy

Owoce, Ze świata

Rosja gwałtownie zwiększa spożycie orzecha makadamia

Data2021-10-19 Ilość wyświetleń133 wyświetleń
dodaj
do ulubionych
usuń
z ulubionych
upload/newsy/5511/macadamia-nut-912598-1280_big.jpg
Wysokie tempo wzrostu importu do Rosji nietradycyjnych orzechów dla konsumentów w tym kraju, takich jak orzechy nerkowca i makadamia. Sugeruje to, że na rosyjskim rynku pojawia się coraz więcej konkurentów tradycyjnych rodzajów orzechów, przede wszystkim orzechów włoskich, a konsumenci zwracają coraz większą uwagę na orzechy nietypowe i wcześniej nieznane.

W szczególności w pierwszych ośmiu miesiącach 2021 r. import orzechów makadamii do Federacji Rosyjskiej jednorazowo zwiększył się sześciokrotnie w porównaniu do tego samego okresu w 2020 r. i osiągnął 457 ton. Aby wyjaśnić, jak znacząca jest ta wielkość, możemy porównać ją z wielkością zakupu pistacji, które są dość tradycyjne dla Rosji. Tak więc przywóz pistacji do Rosji w tym samym okresie osiągnął zaledwie 586 ton. Ten był tylko nieznacznie większy niż zakup orzechów makadamia, przy czym zaledwie 4 lata temu import makadamii do Federacji Rosyjskiej był bliski zeru i wynosił tylko około 19 ton.

Dowiedz się więcej o jęczmieniu jarym

Dlaczego orzech makadamia jest popularny wśród konsumentów? Przede wszystkim makadamia smakuje inaczej niż większość innych orzechów, ponieważ ma przyjemny słodkawy smak. Wielu osobom smak orzechów makadamia przypomina smak lodów ze względu na kremowe, a nawet waniliowe odcienie i wysoką zawartość tłuszczu. Dlatego ten orzech może być używany jako pokarm i jako przekąska oraz jako deser. Jednak pomimo słodkiego smaku orzech ten jest uważany za jeden z najbardziej użytecznych orzechów na świecie ze względu na całą ilość witamin, dobroczynnych pierwiastków śladowych i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Nie był pomocny
Był średnio pomocny
Był pomocny
Był bardzo pomocny

Tagi

Ekspert nawozy.eu

Masz pytanie dotyczące nawozów lub nawożenia? Szukasz porady?


*pola wymagane
doradca nawozy.eu

doradca nawozy.eu


Zapytaj eksperta

Porady ekspertów

Owoce

upload/art/923/zurawine-cenimy-ze-wzgledu-na-jej-kwasne-i-cierpkie-w-smaku-owoce-ktore-zawieraja-duzo-witaminy-c

Mniej znaczy więcej - Żurawina

Najczęściej można spotkać w naturalnym środowisku żurawinę na terenie Puszczy Białowieskiej a także Puszczy Knyszyńskiej.

Owoce
upload/art/855/odmiana-ligol

Jabłkowy zawrót głowy

Jesień to czas zbioru jabłek. Obecny sezon jest całkowicie zróżnicowany względem ubiegłych. W tym roku pojawiały się problemy z przymrozkami wiosennymi i zawiązaniem owoców w wielu rejonach.

Owoce
upload/art/722/unnamed-1

Pozostałości środków ochrony roślin w żywności europejskiej

Jak wynika z ostatnio opublikowanego raportu EFSA (Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności) 97% z blisko osiemdziesięciu trzech tysięcy przebadanych w państwach UE, Islandii i Norwegii próbek żywności nie zawierało (53,6%) lub zawierało jedynie śladowe (dopuszczalne) zawartości pozostałości środków ochrony roślin.

Owoce
upload/art/449/36438746-ml

Przedłużone wsparcie dla rolników w związku z rosyjskim embargiem

W odpowiedzi na prolongatę do sierpnia przyszłego roku rosyjskich restrykcji importowych, dotyczących głównie unijnych produktów rolnych i spożywczych, w piątek (07.08.2015 r.).

Owoce

nawozy.eu polecają

charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania

Żyto
piątek, 5 Listopad 2021
Ikonka Żyto
+2%
803
/images/notowania/box/wzrost.png
na targowiskach
upload/nawozenie/15/zyto_medium.jpg
Nawożenie upraw

Żyto
Wytrzymuje mrozy do -25ºC bez okrywy śnieżnej
Turek
środa, 1 Grudzień 2021
3°C
0°C
min
7°C
max
0