Content

Newsy

Owoce, Ze świata

RPA eksportuje rekordową ilość owoców cytrusowych

Data2020-06-16 Ilość wyświetleń969 wyświetleń
dodaj
do ulubionych
usuń
z ulubionych
upload/newsy/4526/citron-1207576-1280_big.jpg
Według najnowszych danych Departamentu Rolnictwa USA (FAS USDA), w 2020 r. RPA wyeksportuje rekordową ilość owoców cytrusowych, przy czym całkowity wzrost eksportu w porównaniu z rokiem poprzednim wyniesie 11%.

Całkowity eksport pomarańczy, cytryn, mandarynek i grejpfrutów z Południowej Afryki w bieżącym roku osiągnie rekordowy poziom 2,31 mln ton. Spośród czterech kategorii cytrusów największe zwyżki wywozu wykażą cytryny i mandarynki, których wielkość dostaw wzrośnie odpowiednio o 19% do 416 tys. ton i o 16% do 344 tys. ton. Tymczasem wysyłka pomarańczy zwiększy się o 8% do 1,28 mln ton, a grejpfruta tylko o 5% do 270 tys. ton.

Dowiedz się więcej o życie

Głównymi importerami owoców cytrusowych z Południowej Afryki jest Holandia, Wielka Brytania, Rosja, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabia Saudyjska i Chiny. Jednocześnie główny wzrost wywozu występuje zwykle w UE, na Bliskim Wschodzie i w Azji, podczas gdy dostawy na rynki Rosji i Ameryki Północnej są w stagnacji lub maleją.

Tak więc od 2015 do 2019. wysyłka cytrusów z Południowej Afryki do Holandii zwiększyła się o 19% do 406 tys. ton, a do Wielkiej Brytanii o 12% do 176 tys. ton. Tymczasem bezpośrednie dostawy do Chin w tym samym okresie potroiły się, przez co wyniosły 197 tys. ton, a do Hongkongu o 38% do 102 tys. ton. Rosja zmniejszyła import o 11% do 136 tys. ton. wysyłki do Stanów Zjednoczonych, które pozostają głównym konsumentem tych owoców z RPA, pozostały niezmienne, pozostając na poziomie 55 tys. ton.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Nie był pomocny
Był średnio pomocny
Był pomocny
Był bardzo pomocny

Tagi

Ekspert nawozy.eu

Masz pytanie dotyczące nawozów lub nawożenia? Szukasz porady?


*pola wymagane
doradca nawozy.eu

doradca nawozy.eu


Zapytaj eksperta

Porady ekspertów

Owoce

upload/art/855/odmiana-ligol

Jabłkowy zawrót głowy

Jesień to czas zbioru jabłek. Obecny sezon jest całkowicie zróżnicowany względem ubiegłych. W tym roku pojawiały się problemy z przymrozkami wiosennymi i zawiązaniem owoców w wielu rejonach.

Owoce
upload/art/722/unnamed-1

Pozostałości środków ochrony roślin w żywności europejskiej

Jak wynika z ostatnio opublikowanego raportu EFSA (Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności) 97% z blisko osiemdziesięciu trzech tysięcy przebadanych w państwach UE, Islandii i Norwegii próbek żywności nie zawierało (53,6%) lub zawierało jedynie śladowe (dopuszczalne) zawartości pozostałości środków ochrony roślin.

Owoce
upload/art/449/36438746-ml

Przedłużone wsparcie dla rolników w związku z rosyjskim embargiem

W odpowiedzi na prolongatę do sierpnia przyszłego roku rosyjskich restrykcji importowych, dotyczących głównie unijnych produktów rolnych i spożywczych, w piątek (07.08.2015 r.).

Owoce
upload/art/923/zurawine-cenimy-ze-wzgledu-na-jej-kwasne-i-cierpkie-w-smaku-owoce-ktore-zawieraja-duzo-witaminy-c

Mniej znaczy więcej - Żurawina

Najczęściej można spotkać w naturalnym środowisku żurawinę na terenie Puszczy Białowieskiej a także Puszczy Knyszyńskiej.

Owoce

nawozy.eu polecają

charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania

Owies
poniedziałek, 10 Styczeń 2022
Ikonka Owies
+2,3%
939
/images/notowania/box/wzrost.png
na targowiskach
upload/nawozenie/10/gryka_medium.jpg
Nawożenie upraw

Gryka
Ze względu na wartość nasion i łuski, gryka jest bardzo cenną rośliną uprawną
Wolsztyn
piątek, 21 Styczeń 2022
-1°C
-2°C
min
1°C
max
0