Content
Newsy
Owoce, Z kraju
Tegoroczne plony owoców prawdopodobnie będą wysokie


do ulubionych
z ulubionych

Niemniej jednak, w części sadów i plantacji owocowych problemem może okazać się za niska liczba owadów zapylających. Na taki stan rzeczy niemały wpływ ma nieprzestrzeganie okresów karencji podczas stosowania środków ochrony roślin, co powoduje zatrucie pszczół, przez co ich liczba spada.
W związku z tym, pszczelich rodzin w Polsce jest 1,55 miliona, przy czym średnio jedna pasieka liczy 20-50 pni. Dlatego też w celu zapewnienia sobie pełnego zapylenia krzewów i drzew sprowadza się do sadów i na plantacje ule.
Dowiedz się więcej o ziemniakach
Obecnie trwa okres kwitnienia wiśni i grusz. Zdaniem sadowników, jeśli nie dojdzie do gwałtownego ochłodzenia w maju, to gruszek nie powinno w tym roku zabraknąć. Natomiast w przypadku agrestu obserwuje się zawiązywanie zalążków, a w prawie 33% jabłoniowych sadów zaczął się proces kwitnienia.
Jak wskazują dane zaprezentowane przez rynek hurtowy w Broniszach, plantacje tryskawek dobrze przezimowały, a ciepła i słoneczna aura korzystnie wpływa na ich kwitnienie. Krzewinki okryte agrowłókniną już kwitną, a w odniesieniu do plantacji polowych ten etap wegetacji właśnie się rozpoczyna.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Tagi
Ekspert nawozy.eu
Masz pytanie dotyczące tego artykułu? Szukasz porady?
Porady ekspertów
Owoce

Mniej znaczy więcej - Żurawina
doradca nawozy.euNajczęściej można spotkać w naturalnym środowisku żurawinę na terenie Puszczy Białowieskiej a także Puszczy Knyszyńskiej.

Przedłużone wsparcie dla rolników w związku z rosyjskim embargiem
dr hab. Monika SkowrońskaW odpowiedzi na prolongatę do sierpnia przyszłego roku rosyjskich restrykcji importowych, dotyczących głównie unijnych produktów rolnych i spożywczych, w piątek (07.08.2015 r.).

Jabłkowy zawrót głowy
doradca nawozy.euJesień to czas zbioru jabłek. Obecny sezon jest całkowicie zróżnicowany względem ubiegłych. W tym roku pojawiały się problemy z przymrozkami wiosennymi i zawiązaniem owoców w wielu rejonach.

Pozostałości środków ochrony roślin w żywności europejskiej
dr hab. Monika SkowrońskaJak wynika z ostatnio opublikowanego raportu EFSA (Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności) 97% z blisko osiemdziesięciu trzech tysięcy przebadanych w państwach UE, Islandii i Norwegii próbek żywności nie zawierało (53,6%) lub zawierało jedynie śladowe (dopuszczalne) zawartości pozostałości środków ochrony roślin.
nawozy.eu polecają
charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania



min
max