Content

Newsy

Owoce, Ze świata

Tempo eksportu mołdawskich jabłek jest niższe niż w ubiegłym roku

Data4 dni temu Ilość wyświetleń39 wyświetleń
upload/newsy/6310/apples-7499880-1280_big.jpg
Według szacunków, do początku listopada z kraju wywieziono około 31 tys. ton jabłek. W analogicznym okresie ubiegłego roku wysyłka jabłek z nowego zbioru była 2,2 razy większa.

Według eksporterów większość dostaw zewnętrznych jesienią tego roku kierowana jest aktualnie na rynek białoruski, a także do Kazachstanu i Kirgistanu.

Dowiedz się więcej o jęczmieniu jarym browarnym

Masowy wywóz do Rumunii, na który liczą mołdawscy dostawcy w bieżącym roku gospodarczym, jeszcze się nie rozpoczął. W listopadzie na rynku rumuńskim wciąż sprzedaje się trochę lokalnych jabłek, ale ich zapasy są niewielkie.

Operatorzy mołdawskiego rynku owoców zauważają, że od początku listopada stopniowo nasila się wysyłka jabłek do krajów Zatoki Perskiej. Ceny za to na tych rynkach są stopniowo zwiększane.

Tagi

Ekspert nawozy.eu

Masz pytanie dotyczące nawozów lub nawożenia? Szukasz porady?


*pola wymagane
doradca nawozy.eu

doradca nawozy.eu


Zapytaj eksperta

Porady ekspertów

Owoce

upload/art/923/zurawine-cenimy-ze-wzgledu-na-jej-kwasne-i-cierpkie-w-smaku-owoce-ktore-zawieraja-duzo-witaminy-c

Mniej znaczy więcej - Żurawina

Najczęściej można spotkać w naturalnym środowisku żurawinę na terenie Puszczy Białowieskiej a także Puszczy Knyszyńskiej.

Owoce
upload/art/855/odmiana-ligol

Jabłkowy zawrót głowy

Jesień to czas zbioru jabłek. Obecny sezon jest całkowicie zróżnicowany względem ubiegłych. W tym roku pojawiały się problemy z przymrozkami wiosennymi i zawiązaniem owoców w wielu rejonach.

Owoce
upload/art/722/unnamed-1

Pozostałości środków ochrony roślin w żywności europejskiej

Jak wynika z ostatnio opublikowanego raportu EFSA (Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności) 97% z blisko osiemdziesięciu trzech tysięcy przebadanych w państwach UE, Islandii i Norwegii próbek żywności nie zawierało (53,6%) lub zawierało jedynie śladowe (dopuszczalne) zawartości pozostałości środków ochrony roślin.

Owoce
upload/art/449/36438746-ml

Przedłużone wsparcie dla rolników w związku z rosyjskim embargiem

W odpowiedzi na prolongatę do sierpnia przyszłego roku rosyjskich restrykcji importowych, dotyczących głównie unijnych produktów rolnych i spożywczych, w piątek (07.08.2015 r.).

Owoce
>>>