Content

Newsy

Owoce, Unia Europejska

Unijny handel gruszkami

Data2014-12-30 Ilość wyświetleń1407 wyświetleń
dodaj
do ulubionych
usuń
z ulubionych
upload/newsy/486/zy46g5du_big.jpg
W sezonie 2014/2015 Unia Europejska powinna wypracować dodatnie saldo w handlu gruszkami. W omawianym okresie import gruszek oszacowano na 220 tys. ton, podczas gdy eksport prognozuje się na poziomie 270 tys. ton.

W bieżącym sezonie z państw trzecich sprowadzono 220 tys. ton gruszek. Nie ma jeszcze dokładnych danych dotyczących źródeł pochodzenia owoców, jednak przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie największe ilości gruszek zaimportowano z RPA - 104,0 tys. ton, a także z Argentyny i Chile odpowiednio: 85,0 tys. ton i 44,0 tys. ton. Spośród krajów UE największym importerem gruszek byli Holendrzy i Niemcy.

Zdobądź vademecum nawożenia


Czołowymi eksporterami gruszek z Unii Europejskiej są Holandia i Belgia. Z kolei wśród wywożonych owoców dominującą rolę odgrywają gruszki odmiany Konferencja. Z danych opublikowanych przez USDA wynika, iż w sezonie 2014/2015 sprzedaż gruszek do krajów trzecich sięgnie 270 tys. ton. Wynik ten jest zatem znacznie niższy w porównaniu do poprzedniego sezonu, kiedy to eksport wyniósł 470 tys. ton. Do głównych przyczyn tak znaczącej obniżki eksportu analitycy zaliczają przede wszystkim rosyjskie embargo. Warto podkreślić, iż jak do tej pory Rosja zajmowała pierwsze miejsce wśród importerów gruszek z UE, a w minionym sezonie do kraju tego skierowano aż 260 tys. ton omawianych owoców. Inne ważne kierunki eksportu gruszek stanowią Brazylia i Białoruś, gdzie rok temu trafiło po 55,0 tys. ton.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Nie był pomocny
Był średnio pomocny
Był pomocny
Był bardzo pomocny

Tagi

Ekspert nawozy.eu

Masz pytanie dotyczące nawozów lub nawożenia? Szukasz porady?


*pola wymagane
doradca nawozy.eu

doradca nawozy.eu


Zapytaj eksperta

Porady ekspertów

Owoce

upload/art/449/36438746-ml

Przedłużone wsparcie dla rolników w związku z rosyjskim embargiem

W odpowiedzi na prolongatę do sierpnia przyszłego roku rosyjskich restrykcji importowych, dotyczących głównie unijnych produktów rolnych i spożywczych, w piątek (07.08.2015 r.).

Owoce
upload/art/855/odmiana-ligol

Jabłkowy zawrót głowy

Jesień to czas zbioru jabłek. Obecny sezon jest całkowicie zróżnicowany względem ubiegłych. W tym roku pojawiały się problemy z przymrozkami wiosennymi i zawiązaniem owoców w wielu rejonach.

Owoce
upload/art/923/zurawine-cenimy-ze-wzgledu-na-jej-kwasne-i-cierpkie-w-smaku-owoce-ktore-zawieraja-duzo-witaminy-c

Mniej znaczy więcej - Żurawina

Najczęściej można spotkać w naturalnym środowisku żurawinę na terenie Puszczy Białowieskiej a także Puszczy Knyszyńskiej.

Owoce
upload/art/722/unnamed-1

Pozostałości środków ochrony roślin w żywności europejskiej

Jak wynika z ostatnio opublikowanego raportu EFSA (Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności) 97% z blisko osiemdziesięciu trzech tysięcy przebadanych w państwach UE, Islandii i Norwegii próbek żywności nie zawierało (53,6%) lub zawierało jedynie śladowe (dopuszczalne) zawartości pozostałości środków ochrony roślin.

Owoce

nawozy.eu polecają

charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania

Owies
poniedziałek, 10 Styczeń 2022
Ikonka Owies
+2,3%
939
/images/notowania/box/wzrost.png
na targowiskach
upload/nawozenie/14/pszenzyto_1_medium.jpg
Nawożenie upraw

Pszenżyto ozime
Pszenżyto lubi równomierne i umiarkowane opady i jest wrażliwe na przebieg pogody
Wielopole Skrzyńskie
czwartek, 20 Styczeń 2022
0°C
-3°C
min
3°C
max
0