Content

Newsy

Owoce, Ze świata

W Chinach wzrosła powierzchnia uprawy truskawek

Data3 dni temu Ilość wyświetleń87 wyświetleń
upload/newsy/6311/strawberries-5790627-1280_big.jpg
W 2011 roku łączna powierzchnia ogrodowych plantacji truskawek w Chinach wynosiła 78,1 tys. ha, a do 2021 roku wskaźnik ten osiągnął 139,97 tys Ha. Przewiduje się, że dalszy wzrost powierzchni będzie spowodowany wzrostem zapotrzebowania na te owoce.

Kiedyś uprawiane w Chinach truskawki trafiały głównie na rynek krajowy. Wolumen importu i eksportu pozostał niewielki, ale istniała tendencja do wzrostu przywozu zza granicy i spadku wysyłki. Jednak w ostatnich latach dostawy chińskich truskawek stale rosną.

Dowiedz się więcej o roślinach jagodowych

Kraje ościenne są głównymi rynkami zbytu truskawek z Chin. W 2021 roku największymi kierunkami eksportu chińskich jagód była Rosja, gdzie wysłano 1,411 tys. ton świeżych truskawek, Wietnam – 1,11 tys. ton i Tajlandia - 19,7 ton.

W 2021 roku w związku ze skutkami pandemii liczba producentów truskawek w Chinach spadła o 22% w porównaniu do 2020 roku.

Tagi

Ekspert nawozy.eu

Masz pytanie dotyczące nawozów lub nawożenia? Szukasz porady?


*pola wymagane
doradca nawozy.eu

doradca nawozy.eu


Zapytaj eksperta

Porady ekspertów

Owoce

upload/art/855/odmiana-ligol

Jabłkowy zawrót głowy

Jesień to czas zbioru jabłek. Obecny sezon jest całkowicie zróżnicowany względem ubiegłych. W tym roku pojawiały się problemy z przymrozkami wiosennymi i zawiązaniem owoców w wielu rejonach.

Owoce
upload/art/722/unnamed-1

Pozostałości środków ochrony roślin w żywności europejskiej

Jak wynika z ostatnio opublikowanego raportu EFSA (Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności) 97% z blisko osiemdziesięciu trzech tysięcy przebadanych w państwach UE, Islandii i Norwegii próbek żywności nie zawierało (53,6%) lub zawierało jedynie śladowe (dopuszczalne) zawartości pozostałości środków ochrony roślin.

Owoce
upload/art/449/36438746-ml

Przedłużone wsparcie dla rolników w związku z rosyjskim embargiem

W odpowiedzi na prolongatę do sierpnia przyszłego roku rosyjskich restrykcji importowych, dotyczących głównie unijnych produktów rolnych i spożywczych, w piątek (07.08.2015 r.).

Owoce
upload/art/923/zurawine-cenimy-ze-wzgledu-na-jej-kwasne-i-cierpkie-w-smaku-owoce-ktore-zawieraja-duzo-witaminy-c

Mniej znaczy więcej - Żurawina

Najczęściej można spotkać w naturalnym środowisku żurawinę na terenie Puszczy Białowieskiej a także Puszczy Knyszyńskiej.

Owoce
>>>