Content

Newsy

Owoce, Z kraju

W hurcie dostępne są pierwsze jabłka z tegorocznych zbiorów

Data2017-07-28 Ilość wyświetleń1183 wyświetleń
dodaj
do ulubionych
usuń
z ulubionych
upload/newsy/2394/jablko41_big.jpg
Na Rynku Hurtowym w Broniszach pojawiły się pierwsze jabłka z tegorocznych zbiorów. Sporo jest też malin i porzeczek. Natomiast podaż śliwek, wiśni i brzoskwiń nie jest imponująca.

Obecnie w hurcie dostępne są odmiany jabłek typu Papierówka, Early Geneva (czerwona papierówka) oraz Piros, a ich ceny kształtują się na poziomie prawie dwa razy wyższym niż w ubiegłym roku i wynoszą od 2,50 do 3,00 zł/kg. Z kolei malin jest sporo, co przekłada się na ich notowania. Na rynku w Broniszach kosztują one jedną cztwartą mniej niż w analogicznym czasie 2016 r., tj. od 7,00 do 13,00 zł/kg. 
 
Dużo więcej niż przed rokiem trzeba zapłacić za śliwki. Ich podaż jest niewielka i wpływa na to, że kosztują dwukrotnie więcej w relacji rocznej. Odmiany typu Cabańska Rana i Katinka w 29. tygodniu czerwca notowane były od 5,00 do 7,00 zł/kg, a odmiany o średniej wielkości Opal i Herman – od 3,00 do 4,00 zł/kg. Wszystko to za sprawą przymrozków wiosennych oraz małej ilości owadów zapylających podczas kwitnienia.
 
Braki śliw uzupełniane są dostawami z Węgier i Serbii, a za owoce te należy zapłacić od 3,50 do 4,00 zł/kg. Z kolei sprowadzane z Hiszpanii brzoskwinie są tańsze od polskich i wynoszą maksymalnie 3,70 zł/kg. Natomiast ceny polskich owoców oscylują w granicach od 3,00 do 5,00 zł/kg.
 
Na Ryku Hurtowym w Broniszach niewiele jest też wiśni, co podnosi ich ceny w górę. W połowie lipca za kilogram tych owoców należno zapłacić od 5,75 do 9,00 zł.

Zobacz jakie przeznaczenie mają nawozy azotowe z siarką
 
Zdaniem ekspertów rynku nie powinno zabraknąć, oprócz malin, również porzeczek. Obecnie możemy liczyć na bezproblemowe zakupy tych owoców za około 2,50 zł/kg – porzeczki czarne, oraz od 6,00 do 7,00 zł/kg – porzeczki czerwone i białe.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Nie był pomocny
Był średnio pomocny
Był pomocny
Był bardzo pomocny

Tagi

Ekspert nawozy.eu

Masz pytanie dotyczące nawozów lub nawożenia? Szukasz porady?


*pola wymagane
doradca nawozy.eu

doradca nawozy.eu


Zapytaj eksperta

Porady ekspertów

Owoce

upload/art/923/zurawine-cenimy-ze-wzgledu-na-jej-kwasne-i-cierpkie-w-smaku-owoce-ktore-zawieraja-duzo-witaminy-c

Mniej znaczy więcej - Żurawina

Najczęściej można spotkać w naturalnym środowisku żurawinę na terenie Puszczy Białowieskiej a także Puszczy Knyszyńskiej.

Owoce
upload/art/722/unnamed-1

Pozostałości środków ochrony roślin w żywności europejskiej

Jak wynika z ostatnio opublikowanego raportu EFSA (Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności) 97% z blisko osiemdziesięciu trzech tysięcy przebadanych w państwach UE, Islandii i Norwegii próbek żywności nie zawierało (53,6%) lub zawierało jedynie śladowe (dopuszczalne) zawartości pozostałości środków ochrony roślin.

Owoce
upload/art/449/36438746-ml

Przedłużone wsparcie dla rolników w związku z rosyjskim embargiem

W odpowiedzi na prolongatę do sierpnia przyszłego roku rosyjskich restrykcji importowych, dotyczących głównie unijnych produktów rolnych i spożywczych, w piątek (07.08.2015 r.).

Owoce
upload/art/855/odmiana-ligol

Jabłkowy zawrót głowy

Jesień to czas zbioru jabłek. Obecny sezon jest całkowicie zróżnicowany względem ubiegłych. W tym roku pojawiały się problemy z przymrozkami wiosennymi i zawiązaniem owoców w wielu rejonach.

Owoce

nawozy.eu polecają

charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania

Owies
poniedziałek, 10 Styczeń 2022
Ikonka Owies
+2,3%
939
/images/notowania/box/wzrost.png
na targowiskach
upload/nawozenie/7/sady_medium.jpg
Nawożenie upraw

Sady
Do rodziny różowatych należą: brzoskwinia, czereśnia, grusza, jabłoń, morela, śliwa i wiśnia
Mircze
środa, 19 Styczeń 2022
-1°C
-3°C
min
1°C
max
0