Content

Newsy

Owoce, Ze świata

Więcej brzoskwiń i nektarynek na świecie

Data26 dni temu Ilość wyświetleń71 wyświetleń
dodaj
do ulubionych
usuń
z ulubionych
upload/newsy/5467/peach-1605911-1280_big.jpg
Światowa produkcja brzoskwiń i nektarynek w sezonie 2021/22 zwiększy się do 21,8 mln ton. Wzrost zbiorów w Chinach zrekompensował straty w UE i Turcji spowodowane niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

W Chinach zbiory brzoskwiń i nektarynek będą większe o 1 mln ton do 16 mln ton. Eksport zmniejszy się o 23 tys. ton do 55 tys. ton ze względu na obniżony popyt ze strony Wietnamu i Kazachstanu, pomimo zniesienia zakazu importu chińskich owoców pestkowych. W samych Chinach przywóz spadnie do 36 tys. ton.

Dowiedz się więcej o sadach

Produkcja brzoskwiń i nektaryn w UE zmniejszy się o 539 tys. ton do 2,7 mln ton z powodu mrozów, które uszkodziły owoce w Hiszpanii, Włoszech, Grecji i Francji. Eksport tych owoców z UE obniży się do 175 tys. ton, a import do 40 tys. ton.

Przewiduje się, że plony brzoskwiń i nektarynek w Stanach Zjednoczonych wzrosną o 60 tys. ton do 716 tys. ton. Wywóz wyniesie 72 tys. ton, a przywóz zwiększy się do 33 tys. ton.

Według USDA w Turcji produkcja brzoskwiń i nektarynek zmaleje o 60 tys. ton do 830 tys. ton z powodu silnych mrozów w głównych regionach uprawnych Bursy i Izmiru. Turecki eksport owoców wyniesie 165 tys. ton.

W Chile produkcja zostanie obniżona do 159 tys. ton z powodu niskiego zaopatrzenia w wodę do nawadniania. Eksport chilijskich brzoskwiń i nektarynek wyniesie 100 tys. ton. Główne rynki to Stany Zjednoczone i Chiny.

W Japonii zbiory brzoskwiń i nektarynek zwiększą się do 102 tys. ton. Większość produktów nastawiona jest na krajowy rynek i oczekuje się, że konsumpcja tych owoców w Japonii wyniesie 100 tys. ton.

Produkcja brzoskwiń i nektarynek w Australii wzrośnie o 5 tys. ton do 110 tys. ton. Wysyłka zwiększy się nieznacznie do 15 tys. ton.

Według prognozy import brzoskwiń i nektaryn do Rosji będzie 245 tys. ton. Zwyżka eksportu z Turcji nie rekompensuje spadku dostaw z Europy Wschodniej.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Nie był pomocny
Był średnio pomocny
Był pomocny
Był bardzo pomocny

Tagi

Ekspert nawozy.eu

Masz pytanie dotyczące nawozów lub nawożenia? Szukasz porady?


*pola wymagane
doradca nawozy.eu

doradca nawozy.eu


Zapytaj eksperta

Porady ekspertów

Owoce

upload/art/923/zurawine-cenimy-ze-wzgledu-na-jej-kwasne-i-cierpkie-w-smaku-owoce-ktore-zawieraja-duzo-witaminy-c

Mniej znaczy więcej - Żurawina

Najczęściej można spotkać w naturalnym środowisku żurawinę na terenie Puszczy Białowieskiej a także Puszczy Knyszyńskiej.

Owoce
upload/art/855/odmiana-ligol

Jabłkowy zawrót głowy

Jesień to czas zbioru jabłek. Obecny sezon jest całkowicie zróżnicowany względem ubiegłych. W tym roku pojawiały się problemy z przymrozkami wiosennymi i zawiązaniem owoców w wielu rejonach.

Owoce
upload/art/722/unnamed-1

Pozostałości środków ochrony roślin w żywności europejskiej

Jak wynika z ostatnio opublikowanego raportu EFSA (Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności) 97% z blisko osiemdziesięciu trzech tysięcy przebadanych w państwach UE, Islandii i Norwegii próbek żywności nie zawierało (53,6%) lub zawierało jedynie śladowe (dopuszczalne) zawartości pozostałości środków ochrony roślin.

Owoce
upload/art/449/36438746-ml

Przedłużone wsparcie dla rolników w związku z rosyjskim embargiem

W odpowiedzi na prolongatę do sierpnia przyszłego roku rosyjskich restrykcji importowych, dotyczących głównie unijnych produktów rolnych i spożywczych, w piątek (07.08.2015 r.).

Owoce

nawozy.eu polecają

charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania

Pszenica
czwartek, 21 Październik 2021
Ikonka Pszenica
+1,7%
1091
/images/notowania/box/wzrost.png
na targowiskach
upload/nawozenie/18/owies_medium.jpg
Nawożenie upraw

Owies
Nie jest wrażliwy na niskie temperatury i kiełkuje w temperaturze 2-3ºC
Kruszwica
sobota, 23 Październik 2021
7°C
4°C
min
10°C
max
0