Content

Newsy

Owoce, Ze świata

Większe zbiory jabłek w południowej części globu

Data2017-03-04 Ilość wyświetleń1077 wyświetleń
dodaj
do ulubionych
usuń
z ulubionych
upload/newsy/2098/jablka23-big_big.jpg
W 2017 roku zbiory jabłek na półkuli południowej przewiduje się na 5,4 mln ton. To o prawie 0,5 mln ton więcej niż we poprzednim roku. Największymi producentami jabłek na południowej stronie globu zostaną Chile i Brazylia.

Jak wynika z szacunków World Apple and Pear Association (WAPA), w 2017 roku łączna produkcja jabłek w krajach znajdujących się na półkuli południowej ukształtuje się na poziomie 5,43 mln ton. W porównaniu do minionego roku oznacza to wzrost o 458 tys. ton. Wynik ten byłby też lepszy niż w 2015 i 2014 roku, kiedy to zbiory wyniosły odpowiednio: 5,41 mln ton i 5,27 mln ton.

Wśród czołowych producentów jabłek w omawianym regionie świata wymienia się przede wszystkim Chile i Brazylię, gdzie zbiory szacuje się na: 1,67 mln ton i 1,10 mln ton. Poza tym, znaczne ilości wytworzą również: Republika Południowej Afryki (0,98 mln ton), Argentyna (0,79 mln ton), Nowa Zelandia (0,57 mln ton) i Australia (0,30 mln ton). Warto zauważyć, iż wzrostu produkcji jabłek w bieżącym roku oczekuje się we wszystkich wspomnianych krajach, jednak największa zwyżka – o 0,28 mln ton - spodziewana jest w Brazylii.

Rośliny sadownicze należą do kilku rodzin botanicznych. Zobacz jak nawozić sady

W strukturze odmianowej jabłek na półkuli południowej zdecydowanie dominuje Gala. Zbiory tego gatunku przewiduje się na 2 mln ton. Ponadto, sadownicy w tej części świata postawili na uprawę jabłek odmian: Red Delicious (0,82 mln ton), Fuji (0,75 mln ton) i Granny Smith (0,56 mln ton).

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Nie był pomocny
Był średnio pomocny
Był pomocny
Był bardzo pomocny

Tagi

Ekspert nawozy.eu

Masz pytanie dotyczące nawozów lub nawożenia? Szukasz porady?


*pola wymagane
doradca nawozy.eu

doradca nawozy.eu


Zapytaj eksperta

Porady ekspertów

Owoce

upload/art/449/36438746-ml

Przedłużone wsparcie dla rolników w związku z rosyjskim embargiem

W odpowiedzi na prolongatę do sierpnia przyszłego roku rosyjskich restrykcji importowych, dotyczących głównie unijnych produktów rolnych i spożywczych, w piątek (07.08.2015 r.).

Owoce
upload/art/855/odmiana-ligol

Jabłkowy zawrót głowy

Jesień to czas zbioru jabłek. Obecny sezon jest całkowicie zróżnicowany względem ubiegłych. W tym roku pojawiały się problemy z przymrozkami wiosennymi i zawiązaniem owoców w wielu rejonach.

Owoce
upload/art/923/zurawine-cenimy-ze-wzgledu-na-jej-kwasne-i-cierpkie-w-smaku-owoce-ktore-zawieraja-duzo-witaminy-c

Mniej znaczy więcej - Żurawina

Najczęściej można spotkać w naturalnym środowisku żurawinę na terenie Puszczy Białowieskiej a także Puszczy Knyszyńskiej.

Owoce
upload/art/722/unnamed-1

Pozostałości środków ochrony roślin w żywności europejskiej

Jak wynika z ostatnio opublikowanego raportu EFSA (Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności) 97% z blisko osiemdziesięciu trzech tysięcy przebadanych w państwach UE, Islandii i Norwegii próbek żywności nie zawierało (53,6%) lub zawierało jedynie śladowe (dopuszczalne) zawartości pozostałości środków ochrony roślin.

Owoce

nawozy.eu polecają

charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania

Owies
poniedziałek, 10 Styczeń 2022
Ikonka Owies
+2,3%
939
/images/notowania/box/wzrost.png
na targowiskach
upload/nawozenie/16/pszenica-jara_medium.jpg
Nawożenie upraw

Pszenica jara
Lepiej znosi chłody niż nadmierne temperatury, zwłaszcza w fazie strzelania w źdźbło
Goszczanów
czwartek, 20 Styczeń 2022
-1°C
-3°C
min
2°C
max
0