Content
Newsy
Owoce, Ze świata
Większy eksport ukraińskich orzechów włoskich


do ulubionych
z ulubionych

Zdaniem analityków, takie wskaźniki zagranicznych dostaw orzechów włoskich zostały osiągnięte dzięki aktywnemu eksportowi w pierwszej części sezonu. Od października 2019 do lutego 2020 ukraińscy eksporterzy wysłali 44,5 tys. ton orzechów, co stanowi 81% całkowitego wywozu przez 9 miesięcy.
Dowiedz się więcej o kukurydzy na ziarno
Według raportu, po zaostrzeniu się sytuacji i wprowadzeniu kwarantanny w większości krajów świata, dostawy produktów z Ukrainy znacznie się zmniejszyły, przez co od marca do czerwca 2019 roku Ukraina wyeksportowała 18,2 tys. ton orzechów włoskich, podczas gdy w tym samym okresie w tym sezonie dostawy wyniosły 10,1 tys. t.
Analitycy wyjaśniają, że spadek eksportu tych produktów w drugiej połowie sezonu wynika nie tylko z rozprzestrzeniania się koronawirusa, ale także z powodu sezonowości. Tradycyjnie największe dostawy tych produktów odbywają się w okresie listopad-grudzień, a dalszy wywóz spada, gdyż maleją również zapasy orzechów włoskich w magazynach dostawców.
Tym samym od początku roku przychody z wysyłki orzechów włoskich do Francji wyniosły 10,3 mln USD, podczas gdy z eksportu orzechów do Turcji ukraińscy producenci zyskali 6,4 mln USD.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Tagi
Ekspert nawozy.eu
Masz pytanie dotyczące tego artykułu? Szukasz porady?
Porady ekspertów
Owoce

Mniej znaczy więcej - Żurawina
doradca nawozy.euNajczęściej można spotkać w naturalnym środowisku żurawinę na terenie Puszczy Białowieskiej a także Puszczy Knyszyńskiej.

Jabłkowy zawrót głowy
doradca nawozy.euJesień to czas zbioru jabłek. Obecny sezon jest całkowicie zróżnicowany względem ubiegłych. W tym roku pojawiały się problemy z przymrozkami wiosennymi i zawiązaniem owoców w wielu rejonach.

Pozostałości środków ochrony roślin w żywności europejskiej
dr hab. Monika SkowrońskaJak wynika z ostatnio opublikowanego raportu EFSA (Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności) 97% z blisko osiemdziesięciu trzech tysięcy przebadanych w państwach UE, Islandii i Norwegii próbek żywności nie zawierało (53,6%) lub zawierało jedynie śladowe (dopuszczalne) zawartości pozostałości środków ochrony roślin.

Przedłużone wsparcie dla rolników w związku z rosyjskim embargiem
dr hab. Monika SkowrońskaW odpowiedzi na prolongatę do sierpnia przyszłego roku rosyjskich restrykcji importowych, dotyczących głównie unijnych produktów rolnych i spożywczych, w piątek (07.08.2015 r.).
nawozy.eu polecają
charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania



min
max