Content
Newsy
Rośliny oleiste, MRiRW, Z kraju
Rzepak tanieje


dodaj
do ulubionych
do ulubionych
usuń
z ulubionych
z ulubionych

W analizowanym czasie cena nasion rzepaku ukształtowała się w granicy 1491 zł/t, tym samym to aż o 331 zł/t taniej niż w porównywalnym okresie roku wcześniejszego.
Dowiedz się więcej o życie
Jak wskazują dane sporządzone przez Zintegrowany System Rolniczej Informacji Rynkowej w dniach od 6 do 13 maja 2018 roku tona oleju rzepakowego rafinowanego kosztowała 3246 zł, a więc to o 50 zł/t mniej w stosunku do tygodnia wcześniejszego. W skali roku, jest to aż o 442 zł/t taniej.
Poza tym podrożała śruta rzepakowa, której cena w analizowanym czasie ukształtowała się na poziomie 919 zł/t, a więc to wzrost o 17 zł/t w odniesieniu do tygodnia poprzedniego. W roku 2017 tona tego przerobu była w cenie 908 zł, a zatem to o 11 zł/t taniej niż aktualnie.
Za tonę makuchu rzepakowego producenci uzyskiwali 994 zł/t, tym samym to zwyżka o 43 zł/t wobec ostatnio otrzymanych danych. W analizowanym czasie roku minionego makuch rzepakowy zbywano po 975 zł/t, czyli była ona droższa o 19 zł/t niż obecnie.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Nie był pomocny
Był średnio pomocny
Był pomocny
Był bardzo pomocny
Tagi
Ekspert nawozy.eu
Masz pytanie dotyczące tego artykułu? Szukasz porady?
Porady ekspertów
Rośliny oleiste

Siew rzepaku ozimego – na co zwrócić uwagę?
dr hab. Marzena S. BrodowskaNasiona rzepaku ozimego przeznaczone do siewu powinny charakteryzować się kontrolowaną zawartością substancji antyżywieniowych – kwasu erukowego i glukozynolanów oraz czystością na poziomie 98%.

Skuteczne jesienne nawożenie rzepaku ozimego
dr hab. Marzena S. BrodowskaRzepak należy do roślin o dużych potrzebach pokarmowych w stosunku do azotu, fosforu i potasu oraz wapnia i siarki.

Zadbaj przed zimą o plon rzepaku ozimego
dr hab. Marzena S. BrodowskaRzepak ozimy należy do grupy roślin o dużych wymaganiach pokarmowych. W ciągu sezonu wegetacyjnego pobranie podstawowych makroelementów, jak azot, fosfor i potas jest dwukrotnie wyższe niż w przypadku pszenicy ozimej.

Glukozynolany – szkodliwe czy pożyteczne?
dr hab. Marzena S. BrodowskaWystępowanie glukozynolanów w roślinach uprawnych ma wiele ważnych konsekwencji gospodarczych.
nawozy.eu polecają
charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania
Pszenżyto
czwartek, 15 Kwiecień 2021

810zł

na targowiskach

Nawożenie upraw
Jęczmień jary
W warunkach dobrych gleb żytnich daje wyższy i o lepszej wartości paszowej plon jak żyto
Szudziałowo
czwartek, 22 Kwiecień 2021
6°C
2°C
min
min
10°C
max
max