Content
Newsy
Rośliny
Globalna prognoza wykorzystania bawełny


dodaj
do ulubionych
do ulubionych
usuń
z ulubionych
z ulubionych

Prognozuje się, że zużycie bawełny nieznacznie wzrośnie lub pozostanie niezmienne u większości głównych przetwórców, w tym szczególnie w Chinach. Przewiduje się, że w sezonie 2019/2020 Chiny zużyją 39,5 mln bel, a więc tyle samo jak rok wcześniej.
Dowiedz się więcej o kukurydzy na kiszonkę
Niemniej jednak oczekuje się, że zużycie bawełny w Indiach zwiększy się o 3% do 24,75 mln bel, co odpowiada rekordowi ustanowionemu w sezonie 2015/2016. Szacuje się, że zużycie bawełny w Pakistanie i Bangladeszu, podobnie jak w Chinach, pozostanie na niezmienionym poziomie, odpowiednio 10,7 mln bel i 7,4 mln bel.
Z drugiej strony w Wietnamie i Turcji przewiduje się niewielki wzrost zużycia bawełny w tym sezonie. W przypadku Wietnamu prognozuje się, że zużycie w sezonie 2019/2020 r. osiągnie rekordowy poziom 7,4 mln bel, czyli 400 tys. bel więcej w ujęciu roku. W przypadku Turcji spodziewane jest odbicie wykorzystania bawełny, przy zużyciu w sezonie 2019/2020 wynoszącym 6,9 mln bel.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Nie był pomocny
Był średnio pomocny
Był pomocny
Był bardzo pomocny
Tagi
Ekspert nawozy.eu
Masz pytanie dotyczące tego artykułu? Szukasz porady?
Porady ekspertów
Rośliny

Jak zwalczyć chwasty wieloletnie?
dr hab. Małgorzata HaliniarzZachwaszczenie pól uprawnych uzależnione jest od wielu czynników, a jednym z nich jest uprawa roli.

Jak zwiększyć skuteczność działania herbicydów?
dr hab. Małgorzata HaliniarzOd 2014 roku wszystkich producentów rolnych obowiązują zasady zintegrowanej ochrony roślin, w ramach których powinno się zmniejszyć do niezbędnego minimum ilość stosowanych środków ochrony roślin i w miarę możliwości zastępować je metodami lub zabiegami niechemicznymi.

Herbicydy na chłodne dni
dr hab. Małgorzata HaliniarzNiekorzystne warunki pogodowe, a zwłaszcza niska temperatura, utrudniają wykonywanie zabiegów herbicydowych.

Preparaty biologiczne alternatywą dla środków chemicznych
dr hab. Małgorzata HaliniarzZmiany klimatyczne, uproszczenia w agrotechnice, uprawa roślin w monokulturze oraz likwidacja miedz powodują coraz większą presję szkodników i chorób w roślinach uprawnych.
nawozy.eu polecają
charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania
Kukurydza
czwartek, 15 Kwiecień 2021


-2,2%
968zł
na targowiskach

Nawożenie upraw
Pszenica jara
Lepiej znosi chłody niż nadmierne temperatury, zwłaszcza w fazie strzelania w źdźbło
Łącko
środa, 21 Kwiecień 2021
7°C
2°C
min
min
13°C
max
max