Content
Newsy
Rośliny, Ze świata
Globalne zużycie i handel bawełny będzie wyższe


do ulubionych
z ulubionych

Pomimo redukcji, prognozuje się, że światowe zużycie bawełny w sezonie 2020/2021 wyniesie 114,3 mln bel, czyli to o 12% więcej niż sezon wcześniej.
Dowiedz się więcej o jęczmieniu jarym
Odpowiednie i stosunkowo niedrogie dostawy bawełny pomogą w odrodzeniu, które ma być prowadzone przez Chiny i Indie. Prognozuje się, że Chiny będą odpowiadać za 32 procent - 37 mln bel światowego zużycia bawełny w sezonie 2020/2021, podczas gdy Indie - dodatkowe 20 procent - 23 mln bel. Ponadto oczekuje się, że Pakistan będzie stanowił 9 procent - 10,3 mln bel, a Bangladesz, Turcja i Wietnam po 6 procent.
Przewiduje się, że globalny handel bawełną w sezonie wyniesie 41,8 mln bel, czyli 4,5 procent więcej w skali sezonu, przy czym o 1,8 mln bel zwiększy się eksport z kilku krajów, w tym z Brazylii i Indii. Szacuje się, że brazylijski wywóz bawełny wyniesie 9 mln bel, a więc o 3 procent więcej niż rok wcześniej. W Indiach przewiduje się, że eksport osiągnie 4,5 mln bel, co oznacza zwyżkę o 1,5 mln bel. Tymczasem szacuje się, że wysyłka ze Stanów Zjednoczonych i Australii będzie nieco niższa.
Wyższe prognozy importu bawełny są prognozowane dla większości wiodących krajów importujących. W związku z tym, Chiny sprowadzą 9 mln bel surowej bawełny, tj. więcej o 24 procent. W przypadku Bangladeszu i Wietnamu szacuje się, że zakup wyniesie odpowiednio 7,1 mln bel i 7 mln bel, a do Pakistanu wyniesie 3,9 miliona bel.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Tagi
Ekspert nawozy.eu
Masz pytanie dotyczące tego artykułu? Szukasz porady?
Porady ekspertów
Rośliny

Jakie gospodarstwa obowiązuje plan nawożenia azotem?
dr hab. Małgorzata HaliniarzZgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 12 lutego 2020 r. o przyjęciu "Programu działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu” wszyscy rolnicy zobowiązani są do przestrzegania wytycznych związanych ze stosowaniem nawozów azotowych.

Zwalczanie chwastów coraz trudniejsze
dr hab. Małgorzata HaliniarzW latach 2018-2020 z naszego rynku wycofanych zostało 7 substancji czynnych herbicydów: chloroprofam, chlorosulfuron, desmedifan, dikwat, flurtamon, oksasulfuron, propanil.

Azot na start!
dr hab. Małgorzata HaliniarzAzot należy do najważniejszych pierwiastków w życiu roślin, który odpowiada za główne procesy fizjologiczne w nich zachodzące.

Jakich gleb potrzebuje kukurydza?
dr hab. Marzena S. BrodowskaKukurydza należy do roślin o niezbyt wysokich wymaganiach glebowych i może być uprawiana na różnych glebach.
nawozy.eu polecają
charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania



min
max