Content
Newsy
Rośliny
Głóg i jego walory smakowe


do ulubionych
z ulubionych

Jak wskazują informacje spisane w wieku XVIII głogiem żywiło się społeczeństwo wiejskie. Owoce przypominały gruszkę, ale były znacznie mniejsze i trudno było je zerwać ze względu na kolce jakie posiada krzew. Warto zaznaczyć, że owoce głogu stanowią także stałe pożywienie dla leśnych zwierząt – wielu różnorodnych gatunków ptaków (kosów, kwiczołów, czeczotek czy też sikorek), najmniejszych ssaków, a także owadów.
Jadalne są nie tylko owoce, ale również i liście w surowej formie. Można je wykorzystać także w kuchni – jako dodatek do sałatek albo też zaparzyć z nich herbatę. Krzew ten posiada lecznicze właściwości, które będą wspomagały leczenie wszelkich zaburzeń serca. Roślina ta zawiera w sobie mnóstwo substancji mineralnych, jak np. fosfor, magnez, potas, sód oraz wapń.
Dowiedz sie więcej o uprawie użytków zielonych
W Polsce rosną dwa gatunki tego krzewu – jednoszyjkowy oraz dwuszyjkowy. Jedną z różnic między nimi jest liczba nasion.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Tagi
Ekspert nawozy.eu
Masz pytanie dotyczące tego artykułu? Szukasz porady?
Porady ekspertów
Rośliny

Zwalczanie chwastów coraz trudniejsze
dr hab. Małgorzata HaliniarzW latach 2018-2020 z naszego rynku wycofanych zostało 7 substancji czynnych herbicydów: chloroprofam, chlorosulfuron, desmedifan, dikwat, flurtamon, oksasulfuron, propanil.

Jakie gospodarstwa obowiązuje plan nawożenia azotem?
dr hab. Małgorzata HaliniarzZgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 12 lutego 2020 r. o przyjęciu "Programu działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu” wszyscy rolnicy zobowiązani są do przestrzegania wytycznych związanych ze stosowaniem nawozów azotowych.

Jakich gleb potrzebuje kukurydza?
dr hab. Marzena S. BrodowskaKukurydza należy do roślin o niezbyt wysokich wymaganiach glebowych i może być uprawiana na różnych glebach.

Azot na start!
dr hab. Małgorzata HaliniarzAzot należy do najważniejszych pierwiastków w życiu roślin, który odpowiada za główne procesy fizjologiczne w nich zachodzące.
nawozy.eu polecają
charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania



min
max