Content
Newsy
Rośliny, Unia Europejska
Holandia największym importerem imbiru w Europie


do ulubionych
z ulubionych

W związku z tym, w ubiegłym roku 70% importu pochodziło bezpośrednio z krajów rozwijających się, gdyż imbir nie może być produkowany w Europie. Z kolei najbardziej atrakcyjnymi dla eksporterów rynkami zbytu jest Holandia, Wielka Brytania i Niemcy.
W rzeczywistości Holandia jest największym odbiorcą i sprzedawcą imbiru w Europie, a jej przywóz znacznie wzrósł pod względem wielkości, w tempie 13% rocznie w latach 2013-2017. Rynek ten charakteryzuje się wysokim i w miarę stałym poziomem spożycia.
Dowiedz się więcej o trawach w uprawie polowej
Z kolei Wielka Brytania jest drugim największym importerem w Europie, co można wytłumaczyć znaczną populacją pochodzenia azjatyckiego. Zużycie na mieszkańca jest również sporo wyższe niż średnia europejska dalej rośnie.
Tymczasem Niemcy są trzecim odnośnie wielkości odbiorcą imbiru w Europie, którego wolumen zwiększa się o 14% rocznie od 2013 r. Jego zużycie na mieszkańca jest nieco wyższe niż średnia europejska.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Tagi
Ekspert nawozy.eu
Masz pytanie dotyczące tego artykułu? Szukasz porady?
Porady ekspertów
Rośliny

Jakie gospodarstwa obowiązuje plan nawożenia azotem?
dr hab. Małgorzata HaliniarzZgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 12 lutego 2020 r. o przyjęciu "Programu działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu” wszyscy rolnicy zobowiązani są do przestrzegania wytycznych związanych ze stosowaniem nawozów azotowych.

Azot na start!
dr hab. Małgorzata HaliniarzAzot należy do najważniejszych pierwiastków w życiu roślin, który odpowiada za główne procesy fizjologiczne w nich zachodzące.

Zwalczanie chwastów coraz trudniejsze
dr hab. Małgorzata HaliniarzW latach 2018-2020 z naszego rynku wycofanych zostało 7 substancji czynnych herbicydów: chloroprofam, chlorosulfuron, desmedifan, dikwat, flurtamon, oksasulfuron, propanil.

Jakich gleb potrzebuje kukurydza?
dr hab. Marzena S. BrodowskaKukurydza należy do roślin o niezbyt wysokich wymaganiach glebowych i może być uprawiana na różnych glebach.
nawozy.eu polecają
charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania



min
max