Content
Newsy
Rośliny, Ze świata
Większe spożycie ryżu na świecie


do ulubionych
z ulubionych

Prognoza konsumpcji w Chinach wzrosła o 1 mln ton do rekordowego poziomu 147,5 mln, a w USA o 0,05 mln ton do rekordowego poziomu 5,1 mln. Mniejsze korekty w górę dokonano dla Bangladeszu i Wietnamu. W ujęciu rocznym większość prognozowanego wzrostu globalnego spożycia w sezonie 2020/2021 przypada na Bangladesz, Brazylię, Birmę, Kambodżę, Chiny, UE, Indie, Filipiny i Stany Zjednoczone, a także Chiny i Stany Zjednoczone.
Dowiedz się więcej o gryce
W tym miesiącu USDA podniosła prognozę światowych zapasów końcowych na sezon 2020/2021 o 0,5 mln ton do 179,5 mln ton, czyli o 1,2 mln ton więcej niż rok. Ponadto ten sezon będzie 14. kolejnym rokiem wzrostu globalnych zapasów końcowych ryżu. Chiny odpowiadają za większość korekt w górę w tym miesiącu w światowych zapasach końcowych, a ich prognoza zapasów końcowych na sezon 2020/2021 zwiększyła o 1 mln ton do rekordowego poziomu 117 mln ton. Korekta w górę została oparta na większych zbiorach w Chinach.
Końcowe zapasy Bangladeszu wzrosły o 0,4 mln ton do 1,9 mln ton z powodu znacznie większego oczekiwanego importu. Z kolei prognozę końcowych zapasów w USA obniżono o 0,4 mln ton do 1,2 mln ton, co było wynikiem znacznie większej prognozy zużycia krajowego i resztkowego.
Oczekuje się, że w ujęciu rocznym Chiny, Indie i Stany Zjednoczone będą odpowiadać za większość wzrostu globalnych końcowych zapasów ryżu w sezonie 2020/2021, przy czym przewiduje się, że zapasy w Chinach i Indiach będą rekordowo wysokie. Przewiduje się, że Chiny będą stanowić 65% globalnych spółek kończących akcje, a Indie - 17% w sezonie 2020/21. Prognozuje się, że globalny wskaźnik końcowego wykorzystania zapasów wyniesie 35,8%, nieco poniżej 2019/20 i wciąż nieco poniżej rekordu 2000/01, który wynosił 37,3%.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Tagi
Ekspert nawozy.eu
Masz pytanie dotyczące tego artykułu? Szukasz porady?
Porady ekspertów
Rośliny

Jakich gleb potrzebuje kukurydza?
dr hab. Marzena S. BrodowskaKukurydza należy do roślin o niezbyt wysokich wymaganiach glebowych i może być uprawiana na różnych glebach.

Jakie gospodarstwa obowiązuje plan nawożenia azotem?
dr hab. Małgorzata HaliniarzZgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 12 lutego 2020 r. o przyjęciu "Programu działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu” wszyscy rolnicy zobowiązani są do przestrzegania wytycznych związanych ze stosowaniem nawozów azotowych.

Zwalczanie chwastów coraz trudniejsze
dr hab. Małgorzata HaliniarzW latach 2018-2020 z naszego rynku wycofanych zostało 7 substancji czynnych herbicydów: chloroprofam, chlorosulfuron, desmedifan, dikwat, flurtamon, oksasulfuron, propanil.

Azot na start!
dr hab. Małgorzata HaliniarzAzot należy do najważniejszych pierwiastków w życiu roślin, który odpowiada za główne procesy fizjologiczne w nich zachodzące.
nawozy.eu polecają
charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania



min
max