Content
Newsy
Unia Europejska
Areał upraw ekologicznych w Europie wynosi 13,4 mln ha


do ulubionych
z ulubionych

Hiszpania jest krajem UE o największym obszarze upraw ekologicznych, z 9,3% całkowitej powierzchni użytków rolnych, chociaż Austria jest tym, który przeznacza większy udział areału użytków rolnych, z prawie jedną czwartą całkowitej powierzchni.
Dowiedz się więcej o użytkach zielonych
Eurostat określił, że obszar ten obejmuje hektary już uprawiane ekologicznie i te, które są w trakcie konwersji. Dane pokazują, że prawie wszystkie państwa członkowskie odnotowały spory wzrost w omawianym okresie, z wyjątkiem Wielkiej Brytanii i Polski. Kraje o największym areale to Hiszpania, Francja, Włochy i Niemcy, które stanowią ponad połowę całości.
45,2% powierzchni ekologicznej UE, nieco ponad 6 mln ha, zostało przeznaczone na pola uprawne, tj. rośliny zielne, bulwy, warzywa i uprawy przemysłowe. Kolejne 43,9% odpowiadało trwałym użytkom zielonych, a pozostałe 10,8% uprawom drzewiastym, czyli gaje oliwne, winnice, drzewa owocowe i czerwone owoce. Te wartości procentowe różnią się znacznie w zależności od państwa członkowskiego. Na przykład w Finlandii prawie 100% przeznacza się na pola uprawne, podczas gdy w Hiszpanii uprawy drzewne stanowią ponad 20% całości.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Tagi
Ekspert nawozy.eu
Masz pytanie dotyczące tego artykułu? Szukasz porady?
Porady ekspertów
Unia Europejska

Zwalczanie chwastów coraz trudniejsze
dr hab. Małgorzata HaliniarzW latach 2018-2020 z naszego rynku wycofanych zostało 7 substancji czynnych herbicydów: chloroprofam, chlorosulfuron, desmedifan, dikwat, flurtamon, oksasulfuron, propanil.

Jakich gleb potrzebuje kukurydza?
dr hab. Marzena S. BrodowskaKukurydza należy do roślin o niezbyt wysokich wymaganiach glebowych i może być uprawiana na różnych glebach.

Na co wskazuje stosunek azotu do siarki w roślinach?
dr hab. Marzena S. BrodowskaOdpowiednie proporcje pomiędzy azotem a siarką w roślinach decydują nie tylko o ich plonowaniu, ale również w zasadniczy sposób wpływają na parametry jakościowe plonu użytkowego.

Nawożenie krzewów owocowych
dr hab. Marzena S. BrodowskaGłównym celem zrównoważonego nawożenia krzewów owocowych jest racjonalne odżywianie roślin, mające na celu uzyskanie wysokich plonów o dobrych parametrach jakościowych przy utrzymaniu optymalnej zawartości składników pokarmowych w glebie.
nawozy.eu polecają
charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania




Czy wiesz, ile składników pokarmowych pobiera rzepak ozimy na wytworzenie 1 t nasion?
dr inż. Arkadiusz Artyszakmin
max