Content
Newsy
Unia Europejska
Francja wprowadzi zakaz sprzedaży owoców i warzyw pakowanych w plastik


do ulubionych
z ulubionych

Środek ten ma na celu ograniczenie zużycia tworzyw sztucznych, chociaż nie będzie miał zastosowania do produktów o objętości większej niż 1,5 kg ani do owoców i warzyw, których sprzedaż hurtowa niesie ze sobą ryzyko pogorszenia ich jakości. Lista tych produktów musi zostać ustalona dekretem, którego publikacja jest spodziewana jeszcze w tym roku.
Dowiedz się więcej o trawach w uprawie polowej
Ponadto, a także od 1 stycznia 2022 r., zabronione będzie również stosowanie naklejek na owocach i warzywach, które służą głównie do oznaczenia marki, chyba że wspomniane naklejki zostały wyprodukowane z materiałów lub papieru kompostowalnego.
Pomimo, że niektóre formy opakowań z tworzyw sztucznych są sprzedawane, to istnieją inne, które odgrywają wyraźną rolę w konserwacji produktu lub prezentacji produktów wyższej jakości, a są doceniane przez konsumenta.
Zakaz ten dotknie nie tylko francuskich producentów, ale wszystkie firmy, które chcą sprzedawać swoje owoce i warzywa we Francji, w tym firmy hiszpańskie. Według danych Hiszpania eksportuje do Francji owoce i warzywa o wartości ponad 3 000 mln EUR rocznie, czyli znajduje się zaraz za Niemcami.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Tagi
Ekspert nawozy.eu
Masz pytanie dotyczące tego artykułu? Szukasz porady?
Porady ekspertów
Unia Europejska

Na co wskazuje stosunek azotu do siarki w roślinach?
dr hab. Marzena S. BrodowskaOdpowiednie proporcje pomiędzy azotem a siarką w roślinach decydują nie tylko o ich plonowaniu, ale również w zasadniczy sposób wpływają na parametry jakościowe plonu użytkowego.

Zwalczanie chwastów coraz trudniejsze
dr hab. Małgorzata HaliniarzW latach 2018-2020 z naszego rynku wycofanych zostało 7 substancji czynnych herbicydów: chloroprofam, chlorosulfuron, desmedifan, dikwat, flurtamon, oksasulfuron, propanil.

Nawożenie krzewów owocowych
dr hab. Marzena S. BrodowskaGłównym celem zrównoważonego nawożenia krzewów owocowych jest racjonalne odżywianie roślin, mające na celu uzyskanie wysokich plonów o dobrych parametrach jakościowych przy utrzymaniu optymalnej zawartości składników pokarmowych w glebie.

Jakich gleb potrzebuje kukurydza?
dr hab. Marzena S. BrodowskaKukurydza należy do roślin o niezbyt wysokich wymaganiach glebowych i może być uprawiana na różnych glebach.
nawozy.eu polecają
charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania



min
max