Content
Newsy
Unia Europejska, Warzywa, Owoce
KE ustanowiła specjalne wsparcie dla sektora owocowo-warzywnego


do ulubionych
z ulubionych

Nadzwyczajne środki unijnego wsparcia będą przyznawane w odniesieniu do następujących produktów, niezależnie od sposobu ich uprawy:
- pomidory,
- marchew,
- kapusty,
- słodka papryka,
- kalafiory i brokuły,
- ogórki, - pieczarki,
- jabłka,
- gruszki,
- śliwki,
- owoce miękkie (maliny, porzeczki czarne, białe lub czerwone, żurawiny, borówki czarne i pozostałe owoce z rodzaju Vaccinium),
- winogrona stołowe,
- kiwi.
Produkty wycofane z rynku mogą być przeznaczone na:
- bezpłatną dystrybucję,
- spasanie,
- przetwórstwo na bioetanol przeznaczony na cele nieżywnościowe,
- przetwórstwo na biogaz,
- zielone zbiory i niezbieranie.
Najwyższą stawkę płatności otrzymają producenci rolni przeznaczający owoce i warzywa na bezpłatną dystrybucję.
Pamiętaj, aby starannie przygotować stanowisko pod zboża ozime
Wymienione wyżej działania obejmują okres od dnia 18 sierpnia do dnia 30 listopada 2014 r. Uprawnionymi do otrzymania wsparcia są zarówno uznane organizacje producentów realizujące Program Operacyjny, jak i pozostali producenci. Rekompensaty przysługujące za przeprowadzone działanie będą wypłacane później. Z uwagi na bardzo ograniczony budżet, jaki Komisja przewiduje na wsparcie producentów, który wynosi 125 mln EUR dla wszystkich państw członkowskich i możliwe szybsze, tj. przed dniem 30 listopada br. jego wyczerpanie, istotne jest jak najszybsze i rzetelne przekazywanie powiadomień dotyczących wybranego działania oraz ilości produktów i powierzchni nim objętych do właściwych oddziałów terenowych Agencji Rynku Rolnego.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Tagi
Ekspert nawozy.eu
Masz pytanie dotyczące tego artykułu? Szukasz porady?
Porady ekspertów
Unia Europejska

Nadmiar wody w glebie szkodzi roślinom
dr hab. Monika SkowrońskaNadmiar wody w glebie, podobnie jak i jej niedobór, wywołuje stres u roślin.

Makro- i mikroelementy w nawożeniu ziemniaka
dr hab. Marzena S. BrodowskaZiemniak należy do roślin o dużych potrzebach pokarmowych, które zwykle są tym większe im dłuższy jest okres wegetacji.

Tylko odpowiednio nawożone buraki mogą gwarantować wysoki cukier
dr inż. U. Sienkiewicz-CholewaO opłacalności uprawy buraków decyduje plonu cukru uzyskany z buraków, który zależy głównie od wielkości plonu korzeni.

Ziemniak skrobiowy, nawożenie z podstawowymi zasadami ochrony
doradca nawozy.euW uprawie ziemniaka dylematów jest wiele: które stanowisko wybrać, kiedy zastosować nawozy organiczne, kiedy mineralne, a może poplony, kiedy wykonać orkę, jaki termin sadzenia ustalić?
nawozy.eu polecają
charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania



min
max