Content

Newsy

Unia Europejska

Mołdawia skupi się na przygotowaniach do wejścia do UE

Data3 dni temu Ilość wyświetleń26 wyświetleń
upload/newsy/6439/blue-1283011-12801_big.jpg
W 2023 r. Ministerstwo Rolnictwa i Przemysłu Spożywczego Republiki Mołdawii proponuje przyjęcie szeregu zmian, dzięki którym krajowa podstawa prawna zostanie zharmonizowana z europejską, a dostęp rolników do finansowania budżetowego lub zewnętrznego zostanie ułatwiony.

Zapisy zawarte w Planie działań Rządu na rok 2023 zostały poddane dyskusji publicznej z udziałem głównych organizacji pozarządowych działających w tym obszarze.

Dowiedz się więcej o gryce

Jedna z innowacji dotyczy tworzenia na szczeblu lokalnym centrów konsultacyjnych i izb rolniczych, które mają pomóc rolnikom w uzyskaniu dostępu do zewnętrznych źródeł finansowania.

Rządowy plan działań na 2023 r. w rozdziale dotyczącym rolnictwa zakłada usprawnienie mechanizmu subsydiowania, aby wspierać głównie mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Zreorganizowana zostanie również Agencja Interwencji i Płatności w Rolnictwie, aby zapewnić większą przejrzystość wydatkowania środków publicznych.

Priorytety Ministerstwa Rolnictwa i Przemysłu Spożywczego ukierunkowane są na zwiększenie konkurencyjności i produktywności, wytwarzanie produktów z wartością dodaną i potencjałem eksportowym, zachęcanie rolników do zrzeszania się w spółdzielniach oraz dywersyfikację działalności gospodarczej.

Tagi

Ekspert nawozy.eu

Masz pytanie dotyczące nawozów lub nawożenia? Szukasz porady?


*pola wymagane
doradca nawozy.eu

doradca nawozy.eu


Zapytaj eksperta

Porady ekspertów

Unia Europejska

upload/art/1752/zdj-1-spr-ile-azotu-masz-w-glebie-szczepanik

Sprawdź ile azotu masz w glebie

Określenie aktualnej zasobności gleby w azot mineralny wczesną wiosną wbrew pozorom wcale nie jest takie proste.

Gleba
upload/art/1751/groch-siewny

Wybierz odpowiednią odmianę

Współczesne rolnictwo mierzy się z wieloma problemami, począwszy od nadążaniem za zmieniającymi się przepisami, przez wycofanie szeregu substancji aktywnych po skutki zmian klimatycznych.

Agrotechnika
upload/art/1753/fot-1

Wybierz odpowiednią odmianę kukurydzy

Kukurydza jest jedną z najpopularniejszych roślin uprawnych.

Z kraju
upload/art/1750/zdjecie-z-azotem-na-pola-juz-w-lutym-grupa-azoty-renata-struzik

Z azotem na pola już w lutym?

Nowy program azotanowy staje się coraz bardziej realny, a wraz z nim – możliwość wcześniejszego stosowania azotu wiosną na polach. Na jakich zasadach i od kiedy?

Nawożenie
>>>