Content
Newsy
Unia Europejska
Spada liczba młodych rolników na terenie Europy


do ulubionych
z ulubionych

W ramach wsparcia młodych rolników poniżej 40 roku życia oraz przyznawanych premii, przeprowadzane są na terenie Unii Europejskiej kontrole. Dotyczą one I filaru, tj. 25% premii do płatności bezpośrednich oraz II filaru – płatności w celu pomocy na rozpoczęcie działalności. Największe wydatki w związku z realizacją programu wsparcia młodych rolników zaobserwowano w Hiszpanii, Francji, Polsce oraz we Włoszech.
Jak wynika z raportu ETO, pomoc w ramach I filaru zazwyczaj udzielana jest młodym rolnikom, którzy w danym gospodarstwie rolnym nie stanowią kluczowej roli, a udzielenie im pomocy skupia się głównie na zapewnieniu dodatkowych środków finansowych. Z kolei II filar dotyczy zapewnienia dostępności do gruntu, kapitału oraz wiedzy. Warto zaznaczyć, że w tym drugim przypadku kwota pomocy jest powiązana z działaniami na rzecz rozwoju rolnictwa, np. wprowadzeniem rolnictwa ekologicznego lub też szerzeniem świadomości w zakresie oszczędzania energii oraz wody.
Skorzystaj z materiałów multimedialnych i dowiedz się jak wyglądają wiosenne choroby i szkodniki zbóż
Na terenie niektórych państw członkowskich UE dostępne środki finansowe w ramach programu pomocy młodym rolnikom zostały wykorzystane już na początku roku, co w efekcie uniemożliwiło im dalsze wypłacanie dodatkowych pieniędzy.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Tagi
Ekspert nawozy.eu
Masz pytanie dotyczące tego artykułu? Szukasz porady?
Porady ekspertów
Unia Europejska

Nawożenie krzewów owocowych
dr hab. Marzena S. BrodowskaGłównym celem zrównoważonego nawożenia krzewów owocowych jest racjonalne odżywianie roślin, mające na celu uzyskanie wysokich plonów o dobrych parametrach jakościowych przy utrzymaniu optymalnej zawartości składników pokarmowych w glebie.

Zwalczanie chwastów coraz trudniejsze
dr hab. Małgorzata HaliniarzW latach 2018-2020 z naszego rynku wycofanych zostało 7 substancji czynnych herbicydów: chloroprofam, chlorosulfuron, desmedifan, dikwat, flurtamon, oksasulfuron, propanil.

Jakich gleb potrzebuje kukurydza?
dr hab. Marzena S. BrodowskaKukurydza należy do roślin o niezbyt wysokich wymaganiach glebowych i może być uprawiana na różnych glebach.

Na co wskazuje stosunek azotu do siarki w roślinach?
dr hab. Marzena S. BrodowskaOdpowiednie proporcje pomiędzy azotem a siarką w roślinach decydują nie tylko o ich plonowaniu, ale również w zasadniczy sposób wpływają na parametry jakościowe plonu użytkowego.
nawozy.eu polecają
charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania



min
max