Content
Newsy
Unia Europejska, Owoce, Warzywa
UE zaimportowała 14 mln ton owoców i warzyw z krajów trzecich


dodaj
do ulubionych
do ulubionych
usuń
z ulubionych
z ulubionych

Najczęściej sprowadzane owoce i warzywa w UE z krajów trzecich to banany z 5 mln ton w pierwszych dziesięciu miesiącach 2019 r., a więc to o 1% mniej niż w analogicznym okresie 2018 r., cytrusy – mniej o 12% do 2 mln ton oraz ananasy i awokado - o 2% do 1,8 mln ton. Następnie była cebula z 657,805 tys. ton, ziemniaki z 516,683 tys. ton i pomidory z 479,963 tys. ton.
Dowiedz się więcej o użytkach zielonych
Wspólnotowy przywóz bananów wyniósł 3 294 mln euro, ananasa i awokado - 2 748 mln euro, a owoców cytrusowych - 1 621 mln euro. Wartość importu cebuli wyniosła 403,5 mln euro, ziemniaków - 233,7 mln euro, a pomidorów - 542 mln euro.
Tymczasem 30% wywozu z UE do krajów trzecich odpowiada gruszce i jabłkom o wielkości 1,2 mln ton za 693,2 mln euro. Za nimi znalazła się cebula w ilości 639,866 tys. ton za 339,5 mln euro oraz ziemniaki – 571,311 tys. ton za 265,4 mln euro.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Nie był pomocny
Był średnio pomocny
Był pomocny
Był bardzo pomocny
Tagi
Ekspert nawozy.eu
Masz pytanie dotyczące tego artykułu? Szukasz porady?
Porady ekspertów
Unia Europejska

Azot w roślinie
dr hab. Marzena S. BrodowskaAzot zaliczany jest do grona pierwiastków o podstawowym znaczeniu dla większości procesów biologicznych.

Nabór wniosków – ochrona wód przed azotanami pochodzenia rolniczego
dr hab. Marzena S. BrodowskaOd 29 grudnia 2020 do 26 lutego 2021 roku można składać wnioski o dofinansowanie inwestycji w celu ochrony wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych.

Gutacja czy płacz roślin?
dr hab. Marzena S. BrodowskaW przypadku dobrego zaopatrzenia korzeni roślin w wodę oraz wysokiej wilgotności względnej powietrza następuje silne ograniczenie transpiracji.

Odczyn gleby w sadach
dr hab. Marzena S. BrodowskaStaranne przygotowanie gleby pod sad oraz dbanie o zachowanie jej żyzności jest istotnym elementem decydującym o powodzeniu uprawy.
nawozy.eu polecają
charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania
Jęczmień
piątek, 8 Styczeń 2021

+1,8%
795zł

na targowiskach

Nawożenie upraw
Jęczmień jary browarny
Wymaga siewu w dobrze ogrzaną rolę
Irządze
poniedziałek, 18 Styczeń 2021
-11°C
-15°C
min
min
-6°C
max
max