Content
Newsy
Z kraju
Biogazownie – innowacyjność, rozwój


do ulubionych
z ulubionych

Fermentacja metanowa składa się z 4 ważnych etapów: na początek hydroliza, gdzie związki organiczne ulegają rozkładowi do prostych związków organicznych. Kolejnym etapem jest powstawanie kwasów organicznych do postaci tych tłuszczowych (np. octowy czy masłowy). Trzecią niezbędną fazą jest tworzenie kwasu octowego – tutaj dalej rozkładowi ulegają kwasy tłuszczowe i dochodzi do wydzielania się dwutlenku węgla, a także wodoru. Natomiast w ostatnim, czwartym etapie dochodzi do samej produkcji biogazu.
Co istotne, tzw. komora fermentacyjna, czyli nasz zbiornik, w którym produkujemy biogaz powinna być bardzo szczelna i przede wszystkim o dobrym rozmiarze ze względu na mieszanie zawartości, tak, aby wszystkie znajdujące się z niej substraty mogły zostać równomiernie rozprowadzone.
Dowiedz się więcej o zwalczaniu chwastów
Warto zaznaczyć, że w biogazowniach możemy wykorzystywać, m.in. zwierzęce odchody czy też zbędne i niepotrzebne już odpady z przemysłu spożywczego.
Głównym założeniem, który jest realizowany podczas korzystania z biogazownii są produkcja ciepła oraz prądu elektrycznego w tym samym czasie.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Tagi
Ekspert nawozy.eu
Masz pytanie dotyczące tego artykułu? Szukasz porady?
Porady ekspertów
Z kraju

Zwalczanie chwastów coraz trudniejsze
dr hab. Małgorzata HaliniarzW latach 2018-2020 z naszego rynku wycofanych zostało 7 substancji czynnych herbicydów: chloroprofam, chlorosulfuron, desmedifan, dikwat, flurtamon, oksasulfuron, propanil.

Azot na start!
dr hab. Małgorzata HaliniarzAzot należy do najważniejszych pierwiastków w życiu roślin, który odpowiada za główne procesy fizjologiczne w nich zachodzące.

Od czego zależy pobieranie fosforu przez rośliny?
dr hab. Marzena S. BrodowskaPrawidłowe zaopatrzenie roślin w fosfor w dużym stopniu uzależnione jest od możliwości jego pobierania przez rośliny.

Jakie gospodarstwa obowiązuje plan nawożenia azotem?
dr hab. Małgorzata HaliniarzZgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 12 lutego 2020 r. o przyjęciu "Programu działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu” wszyscy rolnicy zobowiązani są do przestrzegania wytycznych związanych ze stosowaniem nawozów azotowych.
nawozy.eu polecają
charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania



min
max