Content
Newsy
Z kraju
Gorsza koniunktura w rolnictwie


do ulubionych
z ulubionych

Zaistniała sytuacja jest ściśle powiązana z wyrównanym wskaźnikiem wyrównanych przychodów pieniężnych gospodarstw rolnych, gdyż jego wartość w omawianym czasie obniżyła się o 6,6% z -13,4 pkt do -20 pkt. Natomiast wartość wskaźnika zaufania zwiększyła się o 5,8% z -1,1 pkt do 4,7 pkt.
Dowiedz się więcej o życie
Niemniej jednak zaistniała sytuacja trwa prawie nieprzerwanie od III kwartału minionego roku, kiedy to wskaźnik IRGAGR osiągnął maksimum aktualnego cyklu. Taki stan rzeczy jest wielce zaskakujący, gdyż w obliczy protestów rolników, a także problemów z ASF oczekiwano raczej odwrotnej reakcji.
Jak podają eksperci SGH w Warszawie, drugi kwartał bieżącego roku zazwyczaj sprzyja rolnictwu, gdyż w tym okresie następuje wzrost zakupu środków produkcji roślinnej, a także rosną inwestycje w gospodarstwach. Wprawdzie wartości sald zakupowych są mniejsze niż w I kwartale 2018 r., lecz te ujemne zwyżki w ujęciu roku są niższe niż przed kwartałem, co jest oznaką wyczekiwanego odwrócenia się trendu zniżkowego.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Tagi
Ekspert nawozy.eu
Masz pytanie dotyczące tego artykułu? Szukasz porady?
Porady ekspertów
Z kraju

Jakie gospodarstwa obowiązuje plan nawożenia azotem?
dr hab. Małgorzata HaliniarzZgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 12 lutego 2020 r. o przyjęciu "Programu działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu” wszyscy rolnicy zobowiązani są do przestrzegania wytycznych związanych ze stosowaniem nawozów azotowych.

Od czego zależy pobieranie fosforu przez rośliny?
dr hab. Marzena S. BrodowskaPrawidłowe zaopatrzenie roślin w fosfor w dużym stopniu uzależnione jest od możliwości jego pobierania przez rośliny.

Azot na start!
dr hab. Małgorzata HaliniarzAzot należy do najważniejszych pierwiastków w życiu roślin, który odpowiada za główne procesy fizjologiczne w nich zachodzące.

Zwalczanie chwastów coraz trudniejsze
dr hab. Małgorzata HaliniarzW latach 2018-2020 z naszego rynku wycofanych zostało 7 substancji czynnych herbicydów: chloroprofam, chlorosulfuron, desmedifan, dikwat, flurtamon, oksasulfuron, propanil.
nawozy.eu polecają
charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania



min
max