Content
Newsy
Z kraju
Gorsza ocena opłacalności produkcji rolniczej


do ulubionych
z ulubionych

Jak wynika z danych zaprezentowanych przez Główny Urząd Statystyczny, niezadowolenie producentów rolnych się zwiększyło.
Jednakże najmniej negatywnych opinii odnośnie rentowności produkcji rolnej zebrano wśród rolników trudniących się produkcją zwierzęcą, z czego też 13% badanych stwierdziło, ze prowadzenie produkcji rolniczej się opłaca.
Dowiedz się więcej o owsie
Więcej opinii pozytywnych niż negatywnych zaobserwowano w grupie producentów zajmujących się przede wszystkim hodowlą drobiu nieśnego i rzeźnego, a także bydłem mlecznym.
Za to pozytywnie o opłacalności produkcji rolniczej wypowiadali się rolnicy trudniący się uprawami spod osłon. Natomiast najbardziej niezadowoleni z obecnej opłacalności produkcji rolnej są właściciele plantacji drzew i krzewów owocowych, a także hodujących trzodę chlewną.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Tagi
Ekspert nawozy.eu
Masz pytanie dotyczące tego artykułu? Szukasz porady?
Porady ekspertów
Z kraju

Więcej fosforu nie zawsze znaczy lepiej
dr inż. U. Sienkiewicz-CholewaSytuacja z zasobnością gleb Polski w fosfor jest bardzo zróżnicowana regionalnie, w przybliżeniu 50% gleb wykazuje bardzo niską, a połowa bardzo wysoką zawartość fosforu przyswajalnego i nie jest to zjawisko korzystne.

60 tys. zł bezzwrotnej premii na restrukturyzację małych gospodarstw – nabór wniosków już w lutym
dr hab. Marzena S. BrodowskaW dniach od 28 lutego do 29 marca 2019 roku można będzie składać wnioski o przyznanie bezzwrotnej pomocy finansowej na operacje typu „Restrukturyzacja małych gospodarstw” w ramach poddziałania „Pomoc na rozpoczęcie działalności gospodarczej na rzecz rozwoju małych gospodarstw” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Polska giełda spożywcza szansą dla współczesnego rolnictwa
dr hab. Marzena S. BrodowskaW odpowiedzi na sytuację na rynku rolnym oraz postulaty branży rolno-spożywczej dnia 29 stycznia 2019 r. podpisano umowę dotyczącą realizacji zadań w ramach projektu Platforma Żywnościowa pomiędzy Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa

Kiedy rzepak trzeba przesiać
dr inż. U. Sienkiewicz-CholewaCzy plantacja rzepaku ozimego się uda wnioskujemy na podstawie lustracji roślin jesienią, a najlepiej wiosną, bo przez okres zimowy może jeszcze dużo się zmienić na gorsze.
nawozy.eu polecają
charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania



min
max