Content
Newsy
MRiRW, Zboża, Z kraju
Owies tańszy o 5%


do ulubionych
z ulubionych

Jak podaje Zintegrowany System Rolniczej Informacji Rynkowej, w omawianym czasie cena za pszenicę konsumpcyjną zwiększyła się o 28 zł/t do 895 zł/t. Ponadto na wartości zyskała również pszenica paszowa o 1 zł/t do 874 zł/t, jęczmień paszowy i browarniany odpowiednio o 4 zł/t do 704 zł/t i o 21 zł/t do 760 zł/t, żyto konsumpcyjne o 5 zł/t do 585 zł/t, owies paszowy o 6 zł/t do 587 zł/t, a także kukurydza o 10 zł/t do 795 zł/t i pszenżyto o 5 zł/t do 721 zł/t.
Dowiedz się więcej o uprawie kukurydzy na kiszonkę
Z kolei największy spadek odnotowano względem owsa konsumpcyjnego, który potaniał o 30 zł/t do 566 zł/t. Na wartości straciło również żyto paszowe o 1 zł/t do 620 zł/t.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Tagi
Ekspert nawozy.eu
Masz pytanie dotyczące tego artykułu? Szukasz porady?
Porady ekspertów
Z kraju

Jakie gospodarstwa obowiązuje plan nawożenia azotem?
dr hab. Małgorzata HaliniarzZgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 12 lutego 2020 r. o przyjęciu "Programu działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu” wszyscy rolnicy zobowiązani są do przestrzegania wytycznych związanych ze stosowaniem nawozów azotowych.

Zwalczanie chwastów coraz trudniejsze
dr hab. Małgorzata HaliniarzW latach 2018-2020 z naszego rynku wycofanych zostało 7 substancji czynnych herbicydów: chloroprofam, chlorosulfuron, desmedifan, dikwat, flurtamon, oksasulfuron, propanil.

Od czego zależy pobieranie fosforu przez rośliny?
dr hab. Marzena S. BrodowskaPrawidłowe zaopatrzenie roślin w fosfor w dużym stopniu uzależnione jest od możliwości jego pobierania przez rośliny.

Azot na start!
dr hab. Małgorzata HaliniarzAzot należy do najważniejszych pierwiastków w życiu roślin, który odpowiada za główne procesy fizjologiczne w nich zachodzące.
nawozy.eu polecają
charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania



min
max