Newsy

Z kraju

Przewóz paliwa powyżej 500 litrów musi być zgłoszony

Data11 dni temu Ilość wyświetleń4011 wyświetleń

Uwaga rolnicy. Od przyszłego tygodnia przewóz więcej niż 500 litrów oleju napędowego będzie musiał zostać zgłoszony.

To efekt zmian przepisów dotyczących zakupu paliwa rolniczego do gospodarstw rolnych. Nowe regulacje będą obowiązywać już od najbliższego wtorku, tj. 18 kwietnia 2017 r.

W myśl wchodzących w życie przepisów zakup paliwa do gospodarstwa rolnego zostanie objęty monitoringiem organów celno-skarbowych za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych. Jak wskazuje Krajowa Rada Izb Rolniczych, zgłaszany będzie musiał być każdorazowy przewóz oleju napędowego w ilości większej niż 500 litrów jednorazowo. Do zgłoszenia transportu paliwa, za pomocą wyżej wymienionej platformy, zobowiązana będzie osoba dokonująca zakupu. 

Warto w tym miejscu przypomnieć, że od początku bieżącego roku na rolników nałożono obowiązek przechowana paliwa tylko i wyłącznie w atestowanych zbiornikach. W efekcie, od 1 stycznia 2017 r. każdy gospodarz zobowiązany jest przechowywać paliwo w pojemnikach z atestem lub w przypadku, gdy ich nie posiada rozlać je od razu do maszyn rolniczych. Nie przestrzeganie tych przepisów może wiązać się z karą, która zostanie nałożona zarówno na dostawcę paliwa, jak i rolnika.

Zobacz jaka pogoda czeka się w najbliższych dniach

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Nie był pomocny
Był średnio pomocny
Był pomocny
Był bardzo pomocny

Tagi

Ekspert nawozy.eu

Masz pytanie dotyczące tego artykułu? Szukasz porady?

Ilość pytań do ekspertów, które możesz jeszcze zadać w tym miesiącu: 2
*pola wymagane
doradca nawozy.eu

doradca nawozy.eu


Zapytaj eksperta

Porady ekspertów

Z kraju

Wymogi dot. środków ochrony roślin

Od dnia 26 listopada 2016 roku wymóg ten dotyczy również osoby sprzedające środki ochrony roślin przeznaczone dla użytkowników profesjonalnych.

Z kraju

Oglądaj i pytaj, pytaj, pytaj

Kto nie idzie do przodu, ten się cofa. Prawda ta, jak żadna inna, doskonale sprawdza się w rolnictwie. Tradycyjnie czerwiec jest tym miesiącem, w którym odbywa się cała masa różnego rodzaju imprez polowych, pokazów i targów.

Z kraju

Zasobność gleb w fosfor

Sytuacja z zasobnością naszych gleb w przyswajalny fosfor od wielu lat się nie zmienia i jest bardzo zła. Trudno oczekiwać, aby w najbliższych latach uległa poprawie, a raczej zanosi się na jej pogorszenie.

Z kraju

Kukurydza – jak wybrać właściwą odmianę?

Obecnie coraz częściej zastanawiamy się nad tym co przyniesie wiosna? Co posiać wiosną tego roku? Jaką odmianę wybrać? Bez wątpienia godna polecenia jest kukurydza, która jest rośliną obecną we wszystkich regionach naszego kraju

Z kraju

nawozy.eu polecają

charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania

 
Pszenica
czwartek, 20 Kwiecień 2017
-0,5%
742
na targowiskach
Nawożenie upraw

Owies
Nie jest wrażliwy na niskie temperatury i kiełkuje w temperaturze 2-3ºC
Wyszków
czwartek, 27 Kwiecień 2017
umiarkowane zachmurzenie
5°C
2°C
min
8°C
max