Content
Newsy
Z kraju
Spadające ceny cukru


do ulubionych
z ulubionych

Według danych przedstawionych przez MRiRW, w październiku bieżącego roku zmniejszyły się ceny cukru paczkowanego, przez co w obrębie miesiąca należało za niego zapłacić mniej o 1,7%, czyli 1,83 zł/kg. W sumie w skali miesiąca sprzedano 60,026 tys. ton, czyli to wzrost o 15,7%.
Dowiedz się więcej o pszenicy jarej
Spadek zapotrzebowania na cukier ze strony przetwórstwa przełożył się na niższe jego ceny. W związku z tym cukier workowany w omawianym czasie potaniał w skali miesiąca o 1% do 1,77 zł/kg. Łącznie w omawianym czasie sprzedano 34,442 tys. ton, a więc w obrębie miesiąca jest to spadek o 0,2%.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Tagi
Ekspert nawozy.eu
Masz pytanie dotyczące tego artykułu? Szukasz porady?
Porady ekspertów
Z kraju

Jakie gospodarstwa obowiązuje plan nawożenia azotem?
dr hab. Małgorzata HaliniarzZgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 12 lutego 2020 r. o przyjęciu "Programu działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu” wszyscy rolnicy zobowiązani są do przestrzegania wytycznych związanych ze stosowaniem nawozów azotowych.

Od czego zależy pobieranie fosforu przez rośliny?
dr hab. Marzena S. BrodowskaPrawidłowe zaopatrzenie roślin w fosfor w dużym stopniu uzależnione jest od możliwości jego pobierania przez rośliny.

Zwalczanie chwastów coraz trudniejsze
dr hab. Małgorzata HaliniarzW latach 2018-2020 z naszego rynku wycofanych zostało 7 substancji czynnych herbicydów: chloroprofam, chlorosulfuron, desmedifan, dikwat, flurtamon, oksasulfuron, propanil.

Azot na start!
dr hab. Małgorzata HaliniarzAzot należy do najważniejszych pierwiastków w życiu roślin, który odpowiada za główne procesy fizjologiczne w nich zachodzące.
nawozy.eu polecają
charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania




Czy wiesz, ile składników pokarmowych pobiera rzepak ozimy na wytworzenie 1 t nasion?
dr inż. Arkadiusz Artyszakmin
max