Content
Newsy
Zboża, Z kraju
Stabilne ceny żyta w skupie


do ulubionych
z ulubionych

Jak wskazują dane przedstawione przez KOWR, w omawianym czasie za pszenicę konsumpcyjną można było uzyskać 895 zł/t, czyli więcej niż tydzień wcześniej o 3%. Jednocześnie ziarno to było droższe o 6% niż przed miesiącem, a także o 26% niż przed rokiem.
Dowiedz się więcej o kukurydzy na kiszonkę
Tymczasem cena zakupu kukurydzy wyniosła 795 zł/t, a więc była większa o 10 zł/t niż przed tygodniem. Jednakże oznacza to wzrost cen względem wcześniejszego miesiąca o 3%. Ziarno to kosztowało więcej o 20% niż rok temu.
Natomiast za jęczmień paszowy uzyskiwano 704 zł/t, czyli to więcej o 1% niż tydzień wcześniej. W związku z tym, w ujęciu miesiąca i roku cena była na poziomie wyższym odpowiednio o 2% i o 6%.
Za to cena zakupu żyta konsumpcyjnego była niezmienna przez co wynosiła 585 zł/t. Jednakże zboże to kosztowało więcej o 1% niż w miesiącu poprzednim oraz było droższe o 3% niż w roku poprzednim.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Tagi
Ekspert nawozy.eu
Masz pytanie dotyczące tego artykułu? Szukasz porady?
Porady ekspertów
Z kraju

Od czego zależy pobieranie fosforu przez rośliny?
dr hab. Marzena S. BrodowskaPrawidłowe zaopatrzenie roślin w fosfor w dużym stopniu uzależnione jest od możliwości jego pobierania przez rośliny.

Azot na start!
dr hab. Małgorzata HaliniarzAzot należy do najważniejszych pierwiastków w życiu roślin, który odpowiada za główne procesy fizjologiczne w nich zachodzące.

Jakie gospodarstwa obowiązuje plan nawożenia azotem?
dr hab. Małgorzata HaliniarzZgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 12 lutego 2020 r. o przyjęciu "Programu działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu” wszyscy rolnicy zobowiązani są do przestrzegania wytycznych związanych ze stosowaniem nawozów azotowych.

Zwalczanie chwastów coraz trudniejsze
dr hab. Małgorzata HaliniarzW latach 2018-2020 z naszego rynku wycofanych zostało 7 substancji czynnych herbicydów: chloroprofam, chlorosulfuron, desmedifan, dikwat, flurtamon, oksasulfuron, propanil.
nawozy.eu polecają
charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania



min
max