Content
Newsy
Zboża, Rośliny oleiste, Z kraju
GUS ocenił stan upraw rolnych w 2014 roku


do ulubionych
z ulubionych

- korzystnego przebiegu pogody jesienią 2013 r.,
- dobrego rozwój i przygotowania się roślin do zimowego spoczynku,
- przebiegu warunków pogodowych w okresie zimy,
- korzystnego dla roślin układ warunków agrometeorologicznych na przedwiośniu.
Wyjątkowo wczesna wiosna i obeschnięcie pól umożliwiło wjazd sprzętu na pola w celu nawożenia ozimin i rozpoczęcia przygotowania gleby pod zasiewy wiosenne. Prace polowe rozpoczęły się już w pierwszych dniach marca, podczas gdy siewy zbóż jarych ruszyły na początku drugiej dekady marca, kończąc się w pierwszych dniach kwietnia.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Tagi
Ekspert nawozy.eu
Masz pytanie dotyczące tego artykułu? Szukasz porady?
Porady ekspertów
Zboża

Polskie odmiany pszenicy orkisz
dr hab. Małgorzata HaliniarzPszenica orkisz (Triticum aestivum ssp. spelta L.) jest jednym z najstarszych podgatunków pszenicy. W ostatnich latach, ze względu na walory odżywcze produktów wytwarzanych z ziarna orkiszu

Pszenica ozima – warto zadbać o dobry przedplon
dr hab. Marzena S. BrodowskaJednym z głównych czynników umożliwiających uzyskanie wysokich plonów pszenicy ozimej jest właściwy przedplon, przy czym im gorsze stanowisko dla pszenicy, tym większy wpływ przedplonu.

Mikroskładniki niezbędne w uprawie zbóż
dr hab. Marzena S. BrodowskaMikroskładniki pełnią w roślinach istotne funkcje w procesach metabolicznych, a ich niedobór powoduje zaburzenie procesów biochemicznych.

Określ dawki azotu pod pszenicę. Kiedy i dlaczego?
dr hab. Marzena S. BrodowskaW celu poprawnego określenia potrzeb nawozowych zbóż należy wziąć pod uwagę rodzaj gleby i jej zasobność w składniki pokarmowe, panujące na danym obszarze warunki klimatyczne, wymagania uprawianej odmiany i wielkość przewidywanego plonu, przedplon oraz skłonność roślin do wylegania.
nawozy.eu polecają
charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania



min
max