Content
Newsy
Ze świata
Towary ukraińskie uzyskały swobodny dostęp do rynku brytyjskiego


do ulubionych
z ulubionych

W 2020 roku została zawarta Umowa o wolnym handlu z Wielką Brytanią, która weszła w życie 1 stycznia 2021 roku. W szczególności dokument zapewni swobodny dostęp do rynku brytyjskiego dla 98% ukraińskich produktów, a od 2023 roku dla Ukrainy zostanie zliberalizowanych kolejne 2%.
Dowiedz się więcej o sadach
Umowa znacząco poprawi równowagę i strukturę dwustronnej wymiany handlowej między Ukrainą a Wielką Brytanią, zapewni przekonujące możliwości biznesowe i korzystną współpracę z partnerami ukraińskimi.
Ministerstwo Gospodarki przygotowuje się także do nowych porozumień z Tunezją, Egiptem, Jordanią, Wietnamem, Indonezją i Chinami. Ponadto Ukraina rozszerza swoje możliwości preferencyjnego eksportu towarów na rynki UE, Norwegii, Islandii, Szwajcarii i Gruzji w ramach regionalnej konwencji PanEuroMed.
Inne rezultaty współpracy międzynarodowej to intensyfikacja prac nad „przemysłowym ruchem bezwizowym”, co zapewni dodatkowe preferencje handlowe ukraińskim eksporterom oraz uznanie ukraińskiego systemu certyfikacji nasion przez kraje UE, co pozwoli Ukrainie w pełni uczestniczyć w międzynarodowym handlu nasionami.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Tagi
Ekspert nawozy.eu
Masz pytanie dotyczące tego artykułu? Szukasz porady?
Porady ekspertów
Ze świata

Korzyści wynikające z obecności glebowej materii organicznej
dr hab. Monika SkowrońskaGlebowa materia organiczna stanowi niejednorodną mieszaninę, składającą się z żywych organizmów bytujących w glebie.

Krzem łagodzi skutki suszy – tak wykazały badania
dr inż. U. Sienkiewicz-CholewaPisałam wcześniej, że krzem (Si) stymuluje procesy życiowe roślin, a jego pozytywny wpływ ujawnia się szczególnie u roślin rosnących w warunkach stresowych. Gleby w Europie ubożeją w krzem przyswajalny systematycznie wynoszony z plonem roślin

Dyrektywa Azotanowa – inne spojrzenie
doradca nawozy.euW dniu 15 lutego 2018 roku ogłoszona została decyzja wykonawcza Komisji Europejskiej (przegłosowana 20 grudnia 2017) przyznająca na kolejne 4 lata odstępstwo Irlandii zgodnie z dyrektywą Rady 91/676/EWG dotyczącą ochrony wód przed zanieczyszczeniami powodowanymi przez azotany pochodzenia rolniczego.

Pierwsza dawka azotu w rzepaku – regeneracja roślin po zimie. Jak postępować w świetle zmienionych przepisów prawa?
dr inż. Agnieszka KrawczykPrzed nami czas aplikacji pierwszej dawki azotu. W bieżącym sezonie nawozy zawierające azot można stosować dopiero po 1 marca. Jak zaplanować nawożenie i w jaki sposób postępować? Oto kilka wskazówek.
nawozy.eu polecają
charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania



min
max